Reklama

Młodzież z terenów objętych nawałnicą z wizytą w Szczecinie


Dwadzieścioro dwoje dzieci z terenów dotkniętych nawałnicą spędzi ostatnie dni wakacji w Szczecinie.

Młodzi mieszkańcy Rytla z gminy Czersk przyjadą w czwartek do Szczecina na zaproszenie rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dra hab. Edwarda Włodarczyka.

Grupa dzieci w wieku od 14 do 15 lat, przebywająca pod opieką dwójki nauczycieli, zamieszka w Domu Studenckim US. A dzięki zaangażowaniu pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego, rektora uczelni oraz przedstawicieli władz województwa i instytucji kultury, na młodych mieszkańców Rytla czeka wiele atrakcji.

Młodzież zostanie w Szczecinie do poniedziałku, 4 września, a w tym czasie odwiedzi między innymi: Teatr Lalek Pleciuga, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, szczeciński oddział Telewizji Polskiej, Zamek Książąt Pomorskich, Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza, Rektorat Uniwersytetu Szczecińskiego, Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług oraz Wydział Biologii, gdzie naukowcy przygotują dla nich specjalne laboratoria oraz pokazy.

Dzieci wezmą udział również w kilku koncertach, m.in. organizowanych w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego PRO CONTRA oraz w warsztatach nauki języka chińskiego na Wydziale Filologicznym US, a także odwiedzą Muzeum Geologiczne przy Wydziale Nauk o Ziemi US, na którym wezmą również udział w szkoleniu zorganizowanym przez WOPR.


Wizyta rozpocznie się powitaniem młodzieży przez władze uczelni, które odbędzie się dziś, czyli w czwartek 31 sierpnia, o godzinie 13.00 w Rektoracie US .

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.