Reklama

Najwięksi wpływają do SzczecinaSą piękne, ogromne i już niebawem zawitają do naszego miasta. Przy nabrzeżach przycumują kolejne trzy jednostki, tym razem Klasy A: brazylijski Cisne Branco, Shabab Oman II oraz Dar Młodzieży.

 Choć na oficjalne rozpoczęcie Finału Regat The Tall Ships Races 2017 poczekamy do soboty, już teraz wydarzeniu towarzyszy wiele emocji.

Z godziny na godzinę przy nabrzeżach pojawiać się będę kolejne żaglowce. Tym razem witamy jedne z najbardziej okazałych jednostek: stacjonującego na co dzień w Rio de Janeiro 74-metrowego Cisne Branco, żaglowiec szkoleniowy Marynarki Wojennej Omanu „Shabab Oman II” (Młodzież Omanu), La Grace z Czech repliką historycznego statku z drugiej połowy XVIII wieku oraz Dar Młodzieży, 108-metrowy trzymasztowiec. Cisne Branco oraz Shabab Oman II zacumują przy Nabrzeżu Pasażerskim.

Dar Młodzieży natomiast przy Bulwarze Chrobrego. Od godziny trzeciej nad ranem przy Trasie Zamkowej jest już pierwszy gość – St. IV, 12-metrowy jacht, pływający pod estońską banderą. Po raz pierwszy ta jednostka w The Tall Ships Races wzięła udział w 2013 roku. Od tego czasu regularnie uczestniczy w regatach organizowanych przez Sail Training International. Zacumowali także Finowie z Joanna Saturna oraz Brytyjczycy z Ocean Scout.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.