Reklama

Rajd wiejski PoWsiNoga - zapisy jeszcze trwają!


W sobotę 2 września 2017 odbędzie się pieszy rajd na orientację PoWsiNoga pod hasłem "Leśnym duktem". Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy wciąż trwają na stronie www.gdk.com.pl Tam też znajduje się regulamin rajdu.

Rajd będzie przebiegał w okolicach miejscowości Krajnik, Krzypnica i Nowe Czarnowo, a jego trasa wynosi ok. 12 km. Na trasie przewidziano 7 punktów kontrolnych, przygotowanych przez sołectwa: Krajnik, Krzypnica i Nowe Czarnowo oraz Nadleśnictwo Gryfino, Powiatowy WOPR Gryfino, KP Raffer, na których uczestnicy będą mieli do wykonania zadania z zakresu ratownictwa, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz gospodarki leśnej. Oceniany będzie zarówno czas przejścia trasy jak i poprawność i szybkość wykonania poszczególnych zadań. Zwycięskie drużyny otrzymają nagrody główne, którymi są kosze piknikowe wraz z wyposażeniem. Na mecie czekać będzie także mnóstwo atrakcji m.in. występ Teatru Bomba Bomba, występ Kapeli Ludowej Gardnianki, wspólne ognisko i zabawa taneczna. Każdy uczestnik Rajdu ma zapewniony poczęstunek w trakcie przerwy w okolicy połowy trasy oraz smaczną grochówkę na mecie rajdu.

Organizatorami są Sołectwa: Krajnik, Krzypnica i Nowe Czarnowo oraz Gryfiński Dom Kultury i Powiatowy WOPR Gryfino. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.