Reklama

VIII Festiwal Twórczości Ludowej Bartkowo [video]Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gryfinie zapraszają na Dożynki Gminne 2017 oraz VIII Festiwal Twórczości Ludowej Bartkowo 2017. Wydarzenia odbędą się w sobotę 26 sierpnia 2017 w Bartkowie na placu przy kościele.

Tegoroczne święto plonów rozpocznie się o godzinie 15 Mszą Świętą Dożynkową. Około godziny 16 wyruszy korowód dożynkowy. Na 16.30 zaplanowano uroczyste otwarcie dożynek.

W programie artystycznym od godziny 16.45 zaprezentują się Kapele Ludowe Borzymianka, Gardnianki i Wełtynianka. Wystąpi także zespół Ad Hoc oraz Tadek Wasilewski.

Gwiazdą tegorocznych Dożynek 2017 oraz VIII Festiwalu Twórczości Ludowej będzie zespół Future Folk ze Stanisławem Karpielem-Bułecką. Występ zespołu zaplanowany jest na godzinę 21.00.
Współorganizatorami Gminnych Dożynek 2017 są: Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie, Gryfiński Dom Kultury, Sołectwo Bartkowo

O artystach:
Future Folk prezentuje nowoczesną wizję muzyki spod samych Tatr. Podhalańska grupa w składzie: Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin (rdzenni zakopiańczycy) i Matt Kowalsky między tradycyjne góralskie instrumenty i melodie włożyli mnóstwo świdrującej zmysły elektroniki. Ostrej, ale tanecznej i wpadającej w ucho. W czerwcu 2012r. zespół wydał debiutancką płytę "Zbacowanie". Album promowały single: "Janko", "Twarda Skała" "Dukaty" i "Holny wietrze".

O zespole:
Stanisław Karpiel-Bułecka - vocal. Pochodzi z Zakopanego. Syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecka, bratanek Sebastiana Karpiela-Bułecka, wokalisty zespołu Zakopower. Od 1997 roku zajmuje się najbardziej spektakularną odmianą narciarstwa - freestylem. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych zawodników w Polsce i już od 14 lat wywiera ogromny wpływ na rodzimą scenę freeski. Jego drugą, nie mniejszą pasją jest śpiewanie. Kolorowa postać. Góral "pełną gębą".

Szymon Chyc-Magdzin - skrzypce, - vocal. Urodzony w Zakopanem w rodzinie góralskiej, od dziecka związany z folklorem. Szkołę podstawową i Liceum Plastyczne im. A. Kenara o kierunku lutniczym ukończył w rodzinnym mieście. Fascynuje się sztuką, maluje i rysuje oraz projektuje wnętrza i meble. Studiował na kierunku Architektura Wnętrz na ASP w Krakowie. Znakomity skrzypek, był członkiem wielu zespołów regionalnych min. "Klimka Bachledy", "Budorze", "Bartusia Obrochty", "Homernik", "Czarne Karakuły" i inne. Odbył wiele podróży po kraju i za granicami. Od roku 2000 współpracuje z zespołem Krywań.

Matt Kowalsky - elektronika. DJ, DVJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie. W jego dorobku znajduje się wiele autorskich albumów, składanek oraz płyt winylowych. Ostatni w pełni autorski krążek artysty to wydany w 2009 roku w Polsce album "Code", nominowany do Independent Music Awards USA 2010 w kategorii dance/elektronika oraz Polskiej Akademii Fonograficznej - Fryderyki 2010 w kategorii album roku muzyka klubowa.

Future Folk został artystą "trendy" podczas Sopot TOPtrendy Fes wal 2014. Ich piosenka "Malinowa dziewczyno" zdobyła największą liczbę głosów w głosowaniu sms-owym widzów! W lipcu 2015 r ukazała się druga płyta zespołu "Zbójnicki After"

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.