Reklama

Jadą dla Laury


W dniu 4 września w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie gościliśmy policjantów z Opola, którzy przemierzając na rowerach trasę z Opola do Świnoujścia promowali akcję zbierania funduszy na operację nienarodzonej Laury, córki jednego z ich kolegów.
Około godz. 14.30 do Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie dotarli mł. asp. Błażej Sołtys, sierż. szt. Rafał Bil, st. sierż Łukasz Basztabin i st. sierż Radosław Chmielewski policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu, którzy pokonując 600 km na rowerach promują akcję zbierania funduszy na leczenie, jednego z opolskich policjantów.

Wyjechali z samego rano z Gorzowa Wielkopolskiego przez Myślibórz, by około godz. 14.30 dotrzeć do Gryfina.

Z uczestnikami tego przedsięwzięcia spotkali się insp. Kazimierz Piotrowski, Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie, oraz jego zastępca, kom. Radosław Purtak.

W trakcie krótkiego spotkania goście z Opola podzielili się wrażeniami z trasy i w bardzo ciepłych słowach wypowiadali się z życzliwością, którą otrzymali nie tylko od kolegów policjantów ale od społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego.

Pomysł na przeprowadzenie takiej inicjatywy zrodził się w głowie jednego z nich, a pozostali ochoczo włączyli się do jego realizacji. Pomimo zmęczenia na ich twarzach rysowała się radość z możliwości niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a także zadowolenie z pokonania własnych słabości, których w trakcie tej wymagającej wyprawy nie brakowało.


Po krótkim spotkaniu w KPP w Gryfinie, goście zjedli w naszym mieście obiad po czym udali się w do Szczecina, gdzie była meta wczorajszego etapu.


Zgodnie z planem w dniu dzisiejszym mają dotrzeć do Świnoujścia, gdzie nastąpi finał 600 km. trasy.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.