Reklama

Poniedziałkowe ćwiczenia staży pożarnej w Osinowie Dolnym


 Na terenie targowiska w Osinowie Dolnym doszło do pożaru w jednej z restauracji na terenie sporej wielkości hali. Zgłoszenie o pożarze do naszej jednostki trafiło około godziny 15:45. 

Na miejsce Zadysponowano jeden zastęp z naszej OSP w sile 6 ratowników. po przybyciu na miejsce kierujący działaniem zlecił aby nasza jednostka podała jeden prąd gaśniczy w obronnie sąsiadującego budynku.

W wyniku pożaru który wybuchł 5 osób wymagało pomocy medycznej dodatkowo ranny został jeden ze strażaków biorący bezpośredni udział w akcji. Przybyły na Miejsce Komendant Powiatowy w chwili przejęcia dowodzenia nad akcja zarządził aby teren akcji podzielić na dwa odcinki bojowe oraz stworzyć stanowisko wodne z niedaleko płynącej Odry ,zaopatrywujące wozy gasnicze przybyłe na miejsce akcji w wodę. 

Po około godzinnej akcji pożar został zlokalizowany i ugaszony. Pracownicy hali zdołali się ewakuować jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Na miejscu pracowało 11 zastępów straży pożarnej z terenu Gmin Cedynia, Moryń, Chojna a także Jednostka Ratowniczo- Gasnicza z Gryfina.Tak wyglądał przebieg Ćwiczeń które odbyły się na terenie targowiska w Osinowie Dolnym na którym w roku 2012 oraz 2016 doszło do wielkich pożarów i zniszczeń, a 11 osób zostało powaznie rannych. W poniedziałek powrócilismy na targowisko gdzie przećwiczyliśmy po raz kolejny ewentualny pożar hali czy stoisk.


W działaniach wzieli udział: JRG Gryfino- 3 zastępy, OSP Cedynia 2 zastępy i po jednym zastępie z Czachowa, Osinowa Dolnego, Piasku, Lubiechowa Górnego, Chojny, Starych Łysogórek oraz Morynia 

osp.pl. moryń

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.