Reklama

Rzecznik Praw Obywatelskich w GryfinieChcesz porozmawiać o swoich sprawach, problemach społecznych, sytuacji osób niepełnosprawnych czy powiedzieć o rzeczach dobrych, którymi warto dzielić się z innymi w kraju? 

Dzięki twoim spostrzeżeniom będzie można zmienić świat na lepsze, walczyć z nieprzychylnym losem i pomóc innym. 

 Takie działania i takich ludzi wspiera Rzecznik Praw Obywatelskich, z którym okazję do rozmowy będą mieli 22 września 2017 r. mieszkańcy Gryfina. Uroczyste spotkanie otworzy marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz Starosta Gryfiński Wojciech Konarski.

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, od prawie 2 lat co miesiąc organizuje w innym regionie cykl spotkań, mających na celu poznanie problemów ludzi. W każdym regionie są inne trudności, a dzięki zebranym informacjom można podjąć nie tylko interwencje w indywidualnych sprawach, ale także znajdować luki w przepisach, które da się naprawić oraz stworzyć mapę realnych problemów społecznych.

W Gryfinie, w ramach wizyty Rzecznika Praw Obywatelskich, zostanie zaprezentowany Teatr Bomba Bomba, którego aktorami są osoby niepełnosprawne. Kolejnym punktem wizyty będzie debata na temat tego, czy osoby niepełnosprawne mają takie same prawa jak wszyscy obywatele. Rzecznik zapozna się również z bieżącą działalnością Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie.Gryfińskie spotkanie regionalne zostanie zakończone i podsumowane podczas konferencji prasowej w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gryfinie, które wspiera i pomaga w sprawnej organizacji wizyty.

W trakcie 4-dniowego pobytu na Pomorzu Zachodnim Rzecznik Praw Obywatelskich odwiedzi także Szczecin, Stargard, Gryfice, Złocieniec, Drawsko Pomorskie, Siemczyno oraz Czaplinek.

Rzecznik Praw Obywatelskich
Gryfińskie Spotkanie Regionalne
22 września 2017 r., godz. 10.45
Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie
Nowe Czarnowo 66

foto rpo.gov.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.