Reklama

Sędziowie KS ZZPN po pierwszym szkoleniu


Sędziowie KS ZZPN mają już za sobą pierwsze w sezonie 2017/18 szkolenie. Wykłady poprowadził sędzia III ligi Dawid Błaszczak.
Przed właściwymi wykładami kilka zdań do zgromadzonych na auli Wydziału Chemicznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego sędziów KS ZZPN wygłosili Prezes ZZPN Jan Bednarek, Przewodniczący KS ZZPN Łukasz Ostrowski oraz Przewodniczący Komisji Szkoleniowej Artur Aluszyk.

Prezes Bednarek skupił się na przedstawieniu sędziom KS ZZPN powodów jakimi kierował się Zarząd ZZPN decydując się na zmiany zarządzie KS ZZPN przed rozpoczęciem bieżącego sezonu. Wyraził również nadzieję, że w najbliższym czasie doczekamy się większej ilości sędziów z KS ZZPN na szczeblu centralnym.

- Cieszę się, że nowy zarząd KS ZZPN rozpoczął pracę z dużym animuszem. Tego typu szkolenia na pewno podnoszą poziom prezentowanych przez naszych arbitrów. Bez ustawicznego kształcenia nie ma mowy o podnoszeniu swoich umiejętności. Zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy przepisy piłkarskie cały czas ewoluują – powiedział Jan Bednarek

Przewodniczący KS ZZPN Łukasz Ostrowski, a także występujący po nim Przewodniczący Komisji Szkoleniowej Artur Aluszyk, mówili o działaniach jakie do tej pory podjął nowy zarząd.

W pierwszych dniach pracy przedstawiony został Regulamin „Obsady sędziów” jak również nowe Regulaminy dotyczące „Zasad awansów i spadków” z poszczególnych klas rozgrywkowych.

Zwracali uwagę między innymi na zakup przez KS ZZPN nowych fotokomórek, które służyć będą podczas egzaminów kondycyjnych, nawiązanie współpracy z firmą Jatomi, posiadającą sieć siłowni w całej Polsce oraz z firmą Olimp, producentem odżywek dla sportowców.

ZZPN.PL

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.