Reklama

Udany początek sezonu Zootechnika


Trzy mecze i dziesięć punktów. Tak nowy sezon piłkarski 2017/2018 w A-klasie rozpoczęli piłkarze Zootechnika Kołbacz. Celem jest awans do klasy okręgowej.
Mimo dzielnej postawy w rundzie wiosennej, zeszły sezon zakończył się dla Zootechnika Kołbacz spadkiem z regionalnej klasy okręgowej. Piłkarze jednak o nim zapomnieli i jak najszybciej chcą zapewnić sobie awans o szczebel wyżej.

- Cel jaki zakłada sobie klub na nowy sezon w A-klasie to walka o awans do klasy okręgowej. Wierzę, że jesteśmy zespołem, który stać na powrót do wyższej klasy rozgrywkowej - przekonuje prezes klubu Krystian Kiedrzyń.

Nowy sezon zespół z Kołbacza rozpoczął od zmian personalnych. Klub nawiązał współpracę z nowym szkoleniowcem, którym jest Marcin Lis. Obecny szkoleniowiec wcześniej prowadził Arkonię Szczecin.
Przygotowania do rozgrywek w walce o mistrzostwo A-klasy piłkarze rozpoczęli w połowie lipca. Treningi odbywały się dwa razy w tygodniu, a każdy tydzień kończył się meczem kontrolnym. Nowy trener miał do dyspozycji kadrę złożoną z 25 zawodników, którzy przez ten okres przygotowawczy mieli szansę pokazać się z dobrej strony szkoleniowcowi.- W meczach kontrolnych testowaliśmy graczy spoza gminy. Ostatecznie nie spełnili oni jednak naszych oczekiwań i nie zdecydowaliśmy się na wzmocnienia składu zawodnikami z zewnątrz - tłumaczy trener drużyny z Kołbacza Marcin Lis.Dotychczasowe wyniki w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 budzą nadzieję, że założenia piłkarzy i działaczy Zootechnika uda się w tym sezonie spełnić. W czterech pierwszych meczach udało zdobyć się 10 punktów po zwycięstwach 3:1 z Wołczkowo-Bezrzecze, 3:0 z Vielgovia Szczecin, 4:2 ze Spartą Skalin i remisując 2:2 na wyjeździe z OKS Center MD Goleniów.- Mamy stabilny skład, jesteśmy poukładani organizacyjnie oraz finansowo, trenujemy i rozgrywamy mecze na dobrym obiekcie, w który Urząd Gminy wciąż inwestuje np. poprzez system nawodnienia. Nie pozostaje nic innego jak awansować z powrotem do klasy okręgowej - dodaje Krystian Kiedrzyń.Równie dobrze co w lidze, Zootechnik radzi sobie w Pucharze Polski. Po zwycięstwie 4:1 z Czarnymi Lubanowo awansował już do trzeciej rundy, w której zmierzy się z Sokołem Pyrzyce.Terminarz Zootechnika Kołbacz na własnym boisku - Klasa A, gr. 3 sezon 2017/2018:

Zootechnik Kołbacz - Arkonia II Szczecin, sobota, 16.09. 2017, godz. 17:00

Zootechnik Kołbacz - Zryw Kołbaskowo, sobota, 30.09.2017, godz. 11:00

Zootechnik Kołbacz - Leśnik Kliniska Wlk., sobota, 14.10.2017, godz. 16:00

Zootechnik Kołbacz - Hanza Goleniów, sobota, 28.10.2017, godz. 11:00Zootechnik Kołbacz - Znicz Niedźwiedź, sobota, 11.11.2017, godz. 14:00

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.