Reklama

Wernisaż wystawy „Sambor na starej pocztówce”.
Dnia 14 września odbył się wernisaż wystawy „Sambor na starej pocztówce”. Przybyli przedstawiciele wszystkich gryfińskich stowarzyszeń sybirackich i kombatanckich. Nie brakowało wzruszeń i wspomnień . 

Wystawę otworzyła Sylwia Mencel, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Gryfinie. Wystąpił również  Antoni Rak, Prezes Zachodniopomorskiego Związku Sybiraków, który powiedział: „Podczas swojego pobytu w Samborze rozmawiałem z merem miasta, któremu od lat przypominam, że pora powrócić do przedwojennego herbu miasta – galopującego jelenia ze strzałą, która przypominała polowanie Anny Jagiellonki w okolicznych lasach. 

Teraz obiecał mi zmienić herb”. Strzałę usunięto w latach pięćdziesiątych, w dobie stalinizmu. Podczas wystawy gryfiński kolekcjoner i pasjonat historii, Henryk Tabaka przekazał na ręce dyrektor Sylwii Mencel wygrawerowane przez siebie na szkle godło Polski.

Wystawa zawiera zbiór dawnych, czasem bardzo nietypowych widokówek z Sambora, świetnie oddających polski, przedwojenny klimat miasta.


Wystawa będzie czynna w godzinach pracy Biblioteki, do końca października. Wstęp wolny. Grupy zorganizowane proszone są o kontakt telefoniczny +91 416-26-39 w. 14 Adres: Gryfino, ul. Kościelna 24 (obok kościoła). Gmina Gryfino i Biblioteka Publiczna w Gryfinie zapraszają. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.