Reklama

Zapraszamy na warsztaty ceramiki i małej formy rzeźbiarskiej!


Zapraszamy na zajęcia ceramiczne, które w Gryfińskim Domu Kultury poprowadzi artysta ceramik Małgorzata Iwanicka.

Na początku października 2017 ruszy drugi już sezon pracy z gliną. Warsztaty ceramiki i małej formy rzeźbiarskiej to doskonały sposób na spędzanie czasu dla dzieci i dorosłych. Glina, to naturalny bardzo plastyczny i przyjazny dla dzieci materiał. Odkrywając możliwości plastyczne gliny dzieci tworzą niesamowite przedmioty i rzeźby pobudzając w ten sposób swoją wyobraźnie i kreatywność. To doskonały sposób na wyciszenie emocji i spożytkowanie nadmiarum energii.

Właściwości terapeutyczne gliny doskonale rozwiązują problem wytrenowania sprawności rąk i palców. Praca z gliną świetnie wpływa na rozwój małej motoryki – tak ważnej dla przyszłego pisania, rysowania, trzymania przedmiotów, wycinania. Każdy etap pracy sprawia, że dziecko rozwija się nie tylko manualnie, twórczo, ale również ma ogromną satysfakcję z dobrze wykonanej pracy, podbudowuje wiarę w swoje siły, możliwości i umiejętności. Dzieci na zajęciach z ceramiki uczą się projektowania, planowania kolejnych działań, współpracy w grupie, samodzielności i cierpliwości.

Warsztaty dają możliwość dobrej zabawy z okazją do pobrudzenia rąk, co sprawia dzieciom niesamowitą radość i wprawia je w dobry nastrój. Także dla dorosłych praca z gliną przynosi wiele pozytywów. Warsztaty pobudzają naturalną, drzemiącą w nas wszystkich aktywność plastyczną, są doskonałym sposobem na rozładowanie i likwidowanie wszelkich napięć emocjonalnych. Wyciszają. Uszczęśliwiają. Formowanie z gliny jest świetną kreatywną zabawą, podczas której można odkrywać swoje możliwości i talenty, realizować fantastyczne pomysły, cieszyć się tworzeniem rzeczy pięknych i niepowtarzalnych.

Teoria i praktyka, które zdobędą uczestnicy na warsztatach pozwoli na tworzenie unikatowych form zarówno użytkowych jak i dekoracyjnych. Każdy uczestnik tworzy to co chce, korzystając z fachowej pomocy artysty plastyka.

Uczestnicy zajęć będą poznawali dokładnie każdy z etapów tworzenia prac ceramicznych. Prowadzący zapewnia wszystkie potrzebne materiały i narzędzia oraz wypały prac. Wykonane prace po wypaleniu są własnością autora.

Zajęcia prowadzi Małgorzata Iwanicka -artysta plastyk, ceramik, członek Polskiego Związku Artystów Plastyków PSU; Oddział w Warszawie, certyfikowany terapeuta ręki I i II stopnia, pasjonat sztuki. Zajmuje się rzeźba ceramiczną, ceramiką artystyczną i użytkową, wzornictwem, projektowaniem, zdobieniem form ceramicznych.

Dokładne informacje o warunkach uczestnictwa ( m.in. godziny, odpłatność) w zajęciach ceramiki i małej formy rzeźbiarskiej, można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z prowadzącą pod numerem 535001435. Można także zajrzeć na stronę pracowni na portalu Facebook -Pracownia Ceramiki Artystycznej Glipianka. Zajęcia odbywać będą się we wtorki. Pierwsze zajęcia planowane są na 3 października 2017.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.