Reklama

Zespół Szkół w Kołbaczu rozpoczyna nowy rok szkolnyDnia 4 września to niezwykle ważna data dla uczniów i nauczycieli. Tym razem nie tylko z powodu rozpoczęcia nowego roku szkolnego. 

To początek rządowej reformy systemu oświaty, która likwiduje m.in. gimnazja. Na zmiany i wyzwania przygotowany jest Zespół Szkół w Kołbaczu, którym pokieruje Bogumiła Zawada.


Nowa dyrektor placówki zastąpiła na tym stanowisku Artura Cembika, który nie zdecydował się na dalsze kierowanie szkołą. Swoje obowiązki będzie sprawować przez najbliższe pięć lat. Na wicedyrektorów powołane zostały Ewa Przybysz i Renata Raszczuk.

- Jestem nauczycielką tej szkoły od wielu lat. Poświęciłam mnóstwo pracy w jej rozwój. Dobrze znam zasady funkcjonowania placówki, środowisko lokalne, ale też oczekiwania kadry pedagogicznej i potrzeby uczniów - zaznaczyła nowa dyrektor Zespołu Szkół w Kołbaczu Bogumiła Zawada. - Szkoła gotowa jest na zmiany i wyzwania. Wierzę, że wspólnie im podołamy - dodała.W roku szkolnym 2017/2018 do Zespołu Szkół w Kołbaczu uczęszczać będzie ponad 300 uczniów. Placówka to 5 oddziałów przedszkolnych, 13 oddziałów szkoły podstawowej (klasy I-VII) oraz oddziały wygaszanego gimnazjum, klasy II i III. Pracę znajdzie 42 nauczycieli, w tym 31 w pełnym wymiarze godzin.


- Nikt z nauczycieli nie musiał martwić się o pracę. Przeciwnie, od 1 września 2017 r., w szkole będzie pracować 8 nowych pedagogów - podkreśliła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.


Wszystkie sale lekcyjne, świetlica, pokój nauczycielski i biblioteka są wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. W szkole funkcjonuje e-dziennik. Placówka posiada też nowoczesną pracownię językową i informatyczną. Ponadto obiekty Zespołu Szkół, tj. przedszkole, budynek szkolny i hala sportowa są objęte systemem monitoringu, co gwarantuje bezpieczeństwo uczniów.


Od 4 września  szkoła podejmuje wiele nowych zadań i wyzwań. Rozpoczęła się m.in. realizacja projektu pn. "Akademia aktywności”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Przedsięwzięcie skierowane do uczniów i nauczycieli przewiduje wyposażenie Zespołu Szkół w Kołbaczu w pracownie eksperymentalne. Organizowane będą liczne wyjazdy i warsztaty, np. z robotyki. W programie ujęto także zajęcia nauki języków obcych. Wartość projektu, który potrwa do końca sierpnia 2019 roku, to prawie 800 tys. zł.


To jednak nie koniec działań podjętych w ZS w Kołbaczu. W 2018 roku władze gminy Stare Czarnowo planują remont dachu, który zapoczątkuje adaptacje poddasza na sale lekcyjne.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.