Reklama

Festiwal Czytania w Gryfinie


Biblioteka Publiczna w Gryfinie w ramach odbywającego się Festiwalu Czytania "Odkrywcy Wyobraźni", zaprasza na spotkanie pt.: "Machiną przez Chiny" - Łukasz Wierzbicki dla dzieci. 


Odbędzie się ono w sobotę, 14 października 2017 r., o godz. 14.00 w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży (pierwsze piętro) przy ul. Kościelnej 24. Wstęp wolny.

Podczas spotkania przenosimy się w świat książki „Machiną przez Chiny”, powieści przygodowej dla dzieci opartej na prawdziwej historii. Jest rok 1934. Świeżo upieczeni małżonkowie, Halina i Stach Bujakowscy wyruszają w szaloną podróż poślubną do Chin... motocyklem o mocy 10 koni mechanicznych. Szlak prowadzi z Druskiennik przez Turcję, Persję, Indie, aż do Szanghaju. Machina często niedomaga, a azjatyckie pustynie i dżungle przynoszą liczne niebezpieczne i fascynujące przygody. Po co pojechali? Kogo spotkali w zagubionym w dżungli Porcelanowym Pałacu? Jak skończyła się ta wyprawa? Tego dowiecie się na spotkaniu...

Łukasz Wierzbicki – autor książek dla dzieci, podróżnik. Zebrał i opracował reportaże Kazimierza Nowaka z podróży do Afryki oraz Haliny Korolec-Bujakowskiej z wyprawy do Chin. W książce Afryka Kazika przedstawił przygody Kazimierza Nowaka w formie opowiadań dla dzieci, w Dziadku i niedźwiadku opisał losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa, w powieści Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana - podróż Benedykta Polaka do Mongolii. Odbył wiele wypraw do Afryki, Azji, Ameryki i Australii.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.