Reklama

Gminne OSP inwestują w bezpieczeństwoOchotnicze Straże Pożarne z gminy Stare Czarnowo nie zwalniają tempa z inwestycjami w bezpieczeństwo. Strażacy nie tylko regularnie się szkolą i biorą udział w akcjach, ale także dbają o swoje mienie oraz sprzęt.

 Kolejne planowane zmiany już niebawem staną się faktem. Wszystko za sprawą dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W sumie to blisko 42 tys. zł na cele inwestycyjno-budowlane w dwóch gminnych jednostkach OSP. Przyznanie resortowych funduszy było możliwe dzięki gwarancjom finansowym udzielonym przez Gminę Stare Czarnowo.

- Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas priorytetem, dlatego zdecydowaliśmy się zabezpieczyć 20% wkładu własnego poszczególnym jednostkom OSP, by te mogły jeszcze sprawniej realizować swoje zadania - tłumaczy zastępca wójta Marcin Krawczyk. - Jak istotną rolę w systemie zarządzania gminnym bezpieczeństwem odgrywają strażacy-ochotnicy nikomu wyjaśniać nie trzeba. Ich ciężka praca i zaangażowanie są nasza wspólną, wielką wartością - dodaje.
Fundusze otrzymały dwa zastępy OSP z gminy Stare Czarnowo.
- To jednostki w Żelewie i w Żelisławcu. Efekty zmian poznamy do końca 2017 roku - wyjaśnia komendant gminny OSP Dariusz Olszewski.
OSP Żelewo za 7 tys. zł wymieni posadzkę w boksie garażowym oraz wydzieli pomieszczenie socjalne w części boksu garażowego. Z kolei OSP Żelisławiec z pomocą 11 tys. zł utwardzi podjazd do garażu, zamontuje bramę wjazdową oraz zaadaptuje piwnicę na pomieszczenie socjalne. Ponadto obie jednostki otrzymały po prawie 12 tys. zł na doposażenie OSP w sprzęt i ochronę osobistą.
Umowy zostały zatwierdzone przez MSWiA w Warszawie i podpisane w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Gryfinie. Realizacja zadań zaczyna się od września br. i zakończona ma być do końca grudnia.

Na terenie gminy Stare Czarnowo działają 4 OSP. To jednostki z Kołbacza, Starego Czarnowa, Żelewa i Żelisławca. Na ich działalność z gminnego budżetu przeznaczono w 2017 roku 250 tys. zł.

1 komentarz:

  1. chociaż jedna gmina potrafi coś zdziałać, a to dzięki Darkowi
    Inne gminy brać czynny przykład a nie walić w ch..a!

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.