Reklama

Ogólnopolskie działania ZNICZ 2017.
Działania pn. „Odblask i Światło” to przedsięwzięcie wyprzedzające ogólnopolskie działania ZNICZ 2017. 

W tym roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie w ramach tych działań odwiedzili mieszkańców Krzywina i osiedla na lotnisku w Chojnie.

„Odblask i Światło” to akcja mająca na celu ujawnianie wykroczeń popełnianych przez pieszych, a przede wszystkim egzekwowanie obowiązku używania przez pieszych elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym oraz typowanie i eliminowanie z ruchu pojazdów z niesprawnym oświetleniem zewnętrznym, a zwłaszcza z nieprawidłowym ustawieniem świateł mijania i drogowych.


Według policyjnych statystyk w ciągu 9 miesięcy 2017 roku na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 230 wypadków drogowych z udziałem pieszych w których 25 osób zginęło, a 220 zostało rannych.

Istotnym elementem akcji jest ochrona pieszych uczestników ruchu,która to grupa jest obarczona największym ryzykiem uczestnictwa w zdarzeniu drogowym. Funkcjonująca infrastruktura drogowa nie zabezpiecza w pełni ruchu pieszych, szczególnie biorąc pod uwagę warunki widoczności występujące od zmierzchu do świtu, a także warunki zmniejszonej przejrzystości powietrza od świtu do zmierzchu.

Policja Gryfino
Pamiętajmy o tych istotnych informacjach i udając się się na groby najbliższych zadbajmy o własne bezpieczeństwo korzystając z elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym.

Pamiętajmy również o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drogach, szczególnie w okresie jesiennym, kiedy warunki te nie są sprzyjające dla kierowców. Zachowujmy się wszyscy na drodze mądrze, rozważnie i bezpiecznie.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.