Reklama

Otwarcie wystawy prac plastycznych sekcji malarskiej GUTW


Od malarstwa poprzez lawowanie aż po rysunek ołówkiem, pastelami i piórkiem. W Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie można podziwiać nową wystawę prac plastycznych sekcji malarskiej Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na ścianach zagościły portrety, mozaiki, a także ilustracje do ulubionych książek.
W środę, 4 października, podczas wernisażu, ciekawie i z pasją o ostatnich miesiącach pracy sekcji opowiadała jedna z jej uczestniczek Bogusława Kryczka. Zwiedzający dowiedzieli się o sposobie doboru tematów prac, technikach ich wykonania a także...o czym nie rozmawia się podczas cotygodniowych spotkań sekcji. Wernisaż był okazją nie tylko do zapoznania się z efektami kilkumiesięcznej pracy ale także do rozmowy z autorami prac. W małej galerii do 20 października można oglądać prace: Izabeli Bigielmajer, Bogusławy Kryczki, Joanny Rossa, Bożeny Górak, Barbary Kulik, Janiny Radzimirskiej, Krystyny Gil, Krystyny Hasse, Teofili Laski, Dany Jankowskiej i Jana Wysoczańskiego.

Grupa od dwóch lat pracuje pod czujnym okiem Kariny Tyły, instruktora Gryfińskiego Domu Kultury. Pracownia od początku mieści się w Pałacyku Pod Lwami. Zbliżająca się wystawa jest już trzecią prezentacją prac GUTW w małej galerii CIT, a drugą od momentu kiedy sekcję prowadzi Karina Tyła.

Na parterze, przy okazji wystawy, prezentujemy kilka prac studentki architektury Agnieszki Bodys. Głębia i realizm jej rysunków fascynuje odbiorców tym bardziej, że młoda szczecinianka jest samoukiem. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.