Reklama

Ponad 600 tys. Odbiorców Enei Operator z przywróconym zasilaniem po orkanie Ksawery [video]


W czwartek nad obszarem obsługiwanym przez Eneę Operator przeszła kolej- na nawałnica – orkan Ksawery. W wyniku spowodowanych przez żywioł szkód w infrastrukturze energetycznej, ponad 600 tys. 

Odbiorców pozostawało bez prąduTo trzy razy więcej niż po sierpniowych wichurach. Dzięki ciężkiej pra- cy, w trudnych warunkach, blisko 900 naszych energetyków w zaledwie 24 go- dziny przywróciło dostawy prądu do pół miliona Odbiorców. Skala czwartkowego żywiołu była ogromna. Awarii uległo 48 linii 110 kV i 46 Głównych Punktów Zasilających z naszego obszaru dystrybucji.

 Bez zasilania pozostawało blisko 15 tys. stacji transformujących średnie napię- cie na niskie, czyli dwukrotnie więcej niż po poprzedniej, sierpniowej nawałnicy. Niemal 4 tys. miejscowości pozbawionych było zasilania. 

Najtrudniejsza sytuacja była w Lubuskiem. Mobilizacja trwa. – Bez przerwy pracuje kilkaset brygad Enei Operator, Enei Serwis i współpracujących firm – powiedział Andrzej Kojro, prezes Enei Operator. – Sprawnie i szybko przywróciliśmy zasilanie u 99 proc. Odbiorców – to dzięki tytanicznej, ciężkiej pracy energetyków w trudnych warunkach. 

W imieniu swoim i wszystkich Odbiorców Enei Operator dziękuję im za ogromne po- święcenie – zaznaczył prezes Kojro. Dotychczas przywróciliśmy dostawy energii elektrycznej w 3 600 miejscowościach na całym obszarze działania Enei Operator. Energetycy w terenie nadal intensywnie pracują na niskim napięciu, by jak najszybciej wszę- dzie przywrócić zasilanie. 

Załączyliśmy niemal wszystkie stacje transformujące średnie napięcie na niskie. Każda ze stacji SN/nn jest załączona w Wielkopolsce i na Zachodnim Pomorzu. W tych regionach wszyscy nasi Odbiorcy są już zasileni również na niskim napięciu. 

Od czwartku nieprzerwanie współpracujemy z wojewódzkimi sztabami kryzysowymi. Wyrazy wdzięczności dla energetyków przekazał m.in. wojewoda wielkopolski: Skala czwartkowego żywiołu była ogromna. Bez prądu było trzykrotnie więcej Odbiorców Enei Operator niż w czasie poprzedniej, sierpniowej nawałnicy. Dzięki ciężkiej pracy ponad 320 brygad, w ciągu zaledwie 24 godz. przywróciliśmy zasilanie aż do pół miliona Odbiorców .


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.