Reklama

Projekt jakiego jeszcze nie było


Warsztaty z robotyki, zajęcia językowe czy festiwal nauki. To wszystko czekać będzie na uczniów Zespołu Szkół w Kołbaczu biorących udział w projekcie „Akademia aktywności”. Umowę w tej sprawie 28 września br. w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie podpisała wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

W projekcie„Akademia aktywności” udział wezmą uczniowiei nauczyciele szkoły podstawowej i gimnazjum Zespołu Szkół w Kołbaczu. To ponad 200 osób. Zaplanowane zajęcia mają na celu rozwijanie kompetencji kluczowych i naukowo-technicznych oraz poradnictwo zawodowe.

Projekt będzie realizowany metodą eksperymentu (np. laboratoria eksperymentów) i z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych (np. robotyka).

Zajęcia rozpoczną się na początku przyszłego roku i potrwają do końca sierpnia 2019 roku. Rekrutacja uczestników rozpocznie się w listopadzie/grudniu br. Poprzedzi ją akcja informacyjna obejmująca spotkania z uczniami, nauczycielami i rodzicami.Do końca obecnego roku zakupione zostanie również wyposażenie TIK i pracowni przedmiotowych do matematyki, przyrody, chemii i geografii.

- Ilość i rodzaj zajęć jest przeogromna. Każdy uczeń będzie mógł znaleźć coś dla siebie, co go najbardziej ciekawi i interesuje.Z zajęć z robotyki sama bym z przyjemnością skorzystała - mówi wójt Marzena Grzywińska.

Uczniowie będą mogli wziąć udział w licznych zajęciach pozalekcyjnych: logopedycznych, korekcyjno-kompensacyjnych, socjoterapeutycznych, wyrównawczo-dydaktycznych, matematycznych, przyrodniczo-ekologicznych, z języka angielskiego, z języka niemieckiego, programowania, edukacyjnych grach planszowych z przedsiębiorczości, projektach edukacyjnych czy doradztwie zawodowym.

Na tym nie koniec. Na uczniów czekać będą jeszcze półkolonie eskperymentalne, warsztaty muzealne wMuzeum Narodowym wSzczecinie czy wyjazdy edukacyjne m.in. do Muzeum 6D -Maszoperia w Kołobrzegu. Ważnym punktem projektu będzie Festiwal nauki, w trakcie którego uczniowie będą mieli szansę obserwowania, odkrywania praw izależności otaczającego ich świata.

Wartość projektu to prawie 780 tys. zł.Wkład rzeczowy Gminy Stare Czarnowo to ponad 40 tys. zł.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego FunduszuSpołecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, w ramach Strategii ZIT dlaSzczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.