Reklama

Rajd pieszy do Mescherin [foto]


W sobotę 30 września 2017 odbył się Rajd Pieszy do Mescherin. W imprezie uczestniczyli gryfinianie w różnym wieku. Zbiórka uczestników rajdu odbyła się na placu księcia Barnima I. Stamtąd turyści udali się do Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można było się zaopatrzyć w foldery o Dolinie Dolnej Odry. 

Chętni otrzymali również kartki z zadaniami związanymi z wycieczką, opracowane przez Kamillę Gadomską instruktora turystyki w Gryfińskim Domu Kultury, które należało uzupełnić korzystając z tablic informacyjnych lub usłyszanych wiadomości.

Po pokonaniu trasy przez Miedzyodrze, uczestnicy rajdu odwiedzili dwa punkty widokowe w Mescherin: wieżę widokową "Lecący Żuraw" i Stettiner Berg. Z drewnianej wieży widokowej znajdującej się przy Odrze Zachodniej można było poobserwować ptaki. Uczestnicy dowiedzieli się, że po polskiej stronie znajduje się Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, a po niemieckiej jest Park Narodowy Dolina Dolnej Odry (Nationalpark Unteres Odertal). 

Z Góry Szczecińskiej (Stettiner Berg) można było podziwiać piękne widoki na Międzyodrze, kanały Odry oraz Gryfino. Teren obu parków to miejsce szczególne ze względu na ilość i gatunki ptaków, które można tu spotkać. Zaobserwować można liczne gęsi, kaczki, czaple, a obecnie również wiele tysięcy żurawi, które zbierają się w liczne grupy i szykują do odlotu (najliczniejsze grupy można zobaczyć w okolicy Marwic, Schwedt i Gatrz). Przez Mescherin przebiega znany szlak rowerowy Odra-Nysa, który prowadzi od Czech do Ahlbeck koło Heringsdorfu) i jest popularny nie tylko latem.
Dziękujemy uczestnikom za udział w rajdzie i zapraszamy na kolejne!

 


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.