Reklama

Rodzinne miejsce rekreacji w ramach budżetu obywatelskiego

Grupa nieformalna Razem dla Gryfina w osobach Magdaleny Pieczyńskiej, Małgorzaty Pokrzykowskiej i Łukasza Martyniaka walczy o głosy na Rodzinne Miejsce Rekreacji, które mogłoby powstać przy ulicy Marii Konopnickiej w Gryfinie.

Celem projektu jest rozwijanie infrastruktury rekreacyjnej i sportowej oraz poprawa jakości życia lokalnej społeczności poprzez ulepszenie placu zabaw „retro – podwórka” oraz utworzenie międzypokoleniowej siłowni na wolnym powietrzu, stanowiącej atrakcyjne miejsce spotkań, nawiązywania i utrwalania kontaktów oraz aktywnego wypoczynku mieszkańców Gryfina. Projekt ma umożliwić korzystanie z urządzeń rekreacyjnych osobom w różnym wieku podnosząc ich sprawność ogólną oraz zachęcając do sportowego trybu życia niezależnie od pory roku i wieku.

Inicjatorzy wskazują na obecny stan boiska na ulicy Konopnickiej. Jest to najbrzydsze i najbardziej niebezpieczne miejsce do zabawy dla dzieci na Górny Tarasie - wskazują inicjatorzy. Dzięki głosom mieszkańców możliwe jest stworzenie bezpiecznego i przyjemnego dla wszystkich miejsca wypoczynku i rekreacji.

Co zaplanowaliśmy w ramach budżetu: wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, wykonanie nawierzchni rodzinnego placu rekreacji, wykonanie ogrodzenia z furtką, stworzenie siłowni „pod chmurką” z zestawem 8 urządzeń, doposażenie placu zabaw i zakup takich przedmiotów jak ławki z oparciem, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Szacunkowy koszt projektu to 118 100 zł.

Szczegóły dostępne tutaj https://gryfino.budzet-obywatelski.org/projekt/2237
Zachęcamy do głosowania na projekt nr 12 Rodzinne Miejsce Rekreacji. Wystarczy kliknąć tutaj: https://gryfino.budzet-obywatelski.org/glosowanie i postępować według instrukcji.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.