Reklama

Święto fizyki medycznej i konkurs dla młodzieży


Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej wraz z Wydziałem Matematyczno-Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego, Zakładem Fizyki Medycznej Pomorskiego .

Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie zapraszają uczniów zachodniopomorskich szkół na obchody Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej, które zaplanowane są na 17 listopada 2017 roku.


W ramach tegorocznych obchodów odbywa się również konkurs dla młodzieży, którego celem jest rozbudzanie zainteresowania fizyką,ukazywanie związku pomiędzy fizyką a medycyną oraz popularyzowanie zawodu fizyka medycznego. 

Wyzwanie to skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować prezentację multimedialną, której tematem będzie ukazanie roli fizyki w medycynie i przesłać ją wraz z formularzem na adres organizatorów: fizyka.medyczna.szczecin@gmail.com w terminie do 27 października.

Obchody poświęcone będą popularyzowaniu tematyki związanej z fizyką medyczną. W programie święta m.in. rozstrzygnięcie konkursu wojewódzkiego dla młodzieży ponadgimnazjalnej oraz wykłady otwarte dla wszystkich chętnych. 

Udział w obchodach, które odbędą się 17 listopada w auli Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Wielkopolskiej, jest całkowicie bezpłatny.


Program wydarzenia oraz szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej: www.fm.usz.edu.pl. Informacja o rejestracji uczestników (również na wykłady otwarte) pod adresem: http://fm.usz.edu.pl/index.php/rejestracja.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.