Reklama

Sytuacja w województwie po silnych wiatrach [video]


Do godziny 12.00 w części zachodniej strefy brzegowej naszego województwa obowiązuje ostrzeżenie przed sztormem. 2 stopień ostrzeżenia hydrologicznego obowiązuje na rzekach Przymorza.

Stany alarmowe przekroczone są na wszystkich wodowskazach od Gryfina - w dół rzeki Odry oraz na Zalewie Szczecińskim.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie poinformował o zamknięciu dla żeglugi rzeki Odry od jazu w Widuchowej do granicy z wewnętrznymi wodami morskimi, oraz na rzece Regalicy – od przekopu Klucz Ustowo do ujścia jeziora Dąbie.

Z powodu przekroczenia stanu alarmowego na wodowskazie w Gryfinie zamknięta dla ruchu jest droga wojewódzka nr 120 Gryfino-Mescherin. W Świnoujściu została wstrzymana przeprawa promowa Karsibór. Działa przeprawa Świnoujście-Warszów.

Wiatr wiejący z soboty na niedzielę spowodował awarie sieci energetycznych - głownie w powiatach białogardzkim, drawskim, gryfickim, polickim, stargardzkim i szczecineckim. W sumie prądu pozbawionych było ponad 32 tysięce odbiorców. Strażacy interweniowali ponad 600 razy – głównie do usuwania powalonych drzew z dróg, linii energetycznych i kolejowych, a także do wypompowywania wody.

W niedzielę nad ranem w terminalu LNG w Świnoujściu, wiatr zepchnął suwnicę znajdującą się na jednym ze zbiorników gazu na rurociąg opomiarowania zbiornika. Część instalacji została uszkodona. Szkody naprawiono jeszcze tego samego dnia przed godz. 8.00. Nikt nie został poszkodowany.

Najsilniejsze podmuchy wiatru – 105 km/h zanotowano w Dźwirzynie.


Źródło:www.szczecin.uw.gov.pl/ video archiwum 


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.