Reklama

Teatr Eliksir rozpoczął nowy sezon teatralny


Teatr Eliksir z Gryfińskiego Domu Kultury rozpoczął nowy sezon artystyczny programem poetyckim „Pogoda ducha przez cały rok” przygotowany specjalnie na inaugurację roku akademickiego GUTW.

 Wiersze prezentowane przez aktorów traktowały o zwykłej ludzkiej życzliwości i zachęcały do pozytywnego, pogodnego podejścia dożycia i drugiego człowieka

W programie pojawiły się także strofy żegnające lato i witające jesień.

Najbliższe plany artystyczne grupy to między innymi kolejne programy okolicznościowe oraz tworzenie nowego przestawienia, które specjalne dla aktorów napisze szczecińska pisarka Sylwia Trojanowska.

28 października wystąpi w Ińsku z okazji Dania Seniora ze spektaklem kabaretowym „Doktor Piguła przyjmuje …” a 31 aktorzy wezmą udział w Zaduszkach Poetycko-Muzycznych w Domu Kultury 13 Muz W szczecinie.

Natomiast w listopadzie Eliksir już teraz zaprasza na kolejne poetyckie spotkanie w Klubie Nauczyciela w Gryfinie. Tym razem program będzie poświecony poezji patriotycznej, w którym usłyszymy słynne strofy o ojczyźnie oraz wspólnie pośpiewamy znanie utwory należące do kanonu polskich pieśni narodowych.

Z początkiem nowego sezonu do grupy dołączyły dwie aktorki – Jolanta Błaszak oraz Krystyna Gil, które od razu znalazły sobie miejsce i role w Eliksirze.

Teatr Eliksir działa pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gryfinie. Opiekunem artystycznym grupy jest instruktor Janusz Janiszewski.

Obecnie teatr tworzą: Józefa Łodykowska, Danuta Szydło, Teresa Smolnik, Wiesława Glińska, Danuta Sikorska, Tamara Szymańska, Jolanta Błaszak, Krystyna Gil oraz Jerzy Romaniuk.

jjFOTO: 1,2,3,4 Ludmiła Drożdżewska

Pozostałe FOTO: 5,6,7,8,9 Tamara Szymańska

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.