Reklama

Akcja Ratunkowa w Szczecinie - Kobieta w Odrze


Dnia 13.11. o godzinie 21:44 CKRW Szczecin otrzymało zgłoszenie za pośrednictwem łączności TETRA na kanale Ratunek od dyżurnego Policji, o osobie w wodzie przy Bulwarze Piastowskim pomiędzy Mostem Długim, a Mostem Kolejowym. 


Zadysponowano jednostkę R-215. Ratownicy po przybyciu na miejsce i odnalezieniu ciała kobiety, podjęli poszkodowaną na pokład. Niezwłocznie przystąpiono do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Podczas oceny funkcji życiowych stwierdzono brak oddechu i tętna. Podjęto decyzję
o natychmiastowej resuscytacji z użyciem AED oraz tlenoterapii czynnej. Informację
o prowadzonych działaniach przekazano do Pogotowia Ratunkowego za pośrednictwem dyspozytora CKRW. O godzinie 21:46 bosman dyżurny podjął decyzję o mobilizacji dodatkowych sił i środków w celu zapewnienia bezpieczeństwa poprzez gotowość grupy interwencyjnej SzWOPR. O godzinie 21:58 na miejsce dotarły jednostki Pogotowia Ratunkowego i Policji. 

O godzinie 22:04 poszkodowaną przejął ZRM, który przystąpił do wykonywania medycznych czynności ratunkowych. Dyspozytor CKRW zadysponował samochód ISUZU Z-06 do wsparcia załogi R-215. 

Po czterech minutach otrzymaliśmy informację od dyspozytora policji o fakcie przebywania kobiety w wodzie przez 50 minut. W trakcie działań załoga Z-06 wspólnie z funkcjonariuszem Policji udała się na miejsce w którym kobieta wpadła do wody w celu przeszukania terenu. O godzinie 23:05 .

Poszkodowaną wydolną krążeniowo i oddechowo przetransportowano do szpitala.
Zakończenie akcji i powrót jednostek na bazę SzWOPR o godzinie 23:13.

Źródło : Szczecińskie WOPR "Heyki"

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.