Reklama

Akt oskarżenia przeciwko sprawcy podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości marihuany w Szczecinie


Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Adrianowi G. podejrzanemu o to, że w dniu 20 czerwca 2017. 

w mieszkaniu w Szczecinie, wbrew przepisom ustawy posiadał znaczną ilość środków odurzających w postaci marihuany o łącznej wadze 201,16 grama, tj. przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i inne.

Jak wynika z ustaleń śledztwa, w dniu 20 czerwca 2017 r. funkcjonariusze Policji dokonali przeszukania w mieszkaniu podejrzanego, co do którego zachodziło uzasadnione podejrzenie, że może on posiadać narkotyki. W wyniku tych czynności ujawniono znaczne ilości suszu roślinnego tj. marihuany o łącznej wadze przekraczającej 200 gramów.

Na wniosek prokuratora podejrzany został tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo, na podstawie art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

.szczecin.po.gov.pl/


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.