Reklama

Koncert zespołu Trupięgi w Gryfinie


W niedzielę 3 grudnia 2017 w Pubie Wrota do Sławy "U Suszka" odbędzie się koncert zespołu Trupięgi. Współorganizatorem koncertu jest Gryfiński Dom Kultury. Początek występu o godzinie 19.00.

Bilety na wydarzenie można nabyć w Pubie "U Suszka". Cena wejściówki w przedsprzedaży to 10 zł. W dniu koncertu za bilet zapłacimy 12 zł.

Trupięgi - zespół powstały z młodzieńczej fascynacji wierszami Bolesława Leśmiana. Z potrzeby upamiętnienia poety w roku, w którym obchodzimy jednocześnie 140 rocznicę jego urodzin i 80 rocznicę śmierci, a ponad wszystko z ogromnej chęci podzielenia się niesamowitym nastrojem i hipnotyzującym rytmem leśmianowskich wierszy.

Trupięgi, budują nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc "z ziemskiej mitręgi". 

Drwią też sami z siebie, improwizują i bawią się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalają w miksturze podczas koncertów, budując nastrój i w mig go obalając. Trupięgi, to romantyczna przygoda, zaskakująca żonglerka emocjami. Trupięgi na żywo, to koncert, który zostawia trwały ślad i pozwala odsunąć na bok to, co dręczy. To tak, jakby z deszczu w zimną noc przejść nagle do ciepłego salonu z głębokim fotelem, gorącą herbatą na stoliku i płonącym jaskrawo drewnem w kominku. Drżące powietrze, pełne dźwięków w niemalże uchwytnych falach, rozgrzane uczuciami...

Skład zespołu:

Katarzyna Gardziejewska - śpiew
Jacek Filipek - djembe, przeszkadzajki
Jacek Hryniewiecki - gitara akustyczna, voc.
Jurek Hippmann - gitara basowa, gitara akustyczna, voc.
https://www.facebook.com/trupiegi/

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.