Reklama

Młodzi tancerze z Ego Vu na warsztatach w Niemczech [foto]


Młodsza grupa Teatru Tańca EGO VU i szefowa zespołu Eliza Hołubowska, gościli od 20 do 27 października w SCHLOSS BRÖLLIN w Niemczech, gdzie uczestniczyli w wymianie polsko -niemieckiej. 

Już po raz kolejny młodzież polska i niemiecka spotkała się na tygodniowych warsztatach wokalnych, teatralnych i tanecznych. Wspólnie pracowano nad spektaklem, który został pokazany widowni w SCHLOSS BRÖLLIN pod koniec warsztatów. Efekt finałowy warsztatów oklaskiwało wielu widzów, w tym liczne grono polskich odbiorców m.in. rodziców i przyjaciół EGO VU.

W tym roku tematem przewodnim były hasła "so far.. so close.." Warsztaty teatralne i wokalne prowadziła Bibianna Chimiak z Teatru KANA w Szczecinie, warsztaty taneczne Eliza Hołubowska z Gryfińskiego Domu Kultury.


Jak mówi Eliza Hołubowska, warsztaty dają gryfińskiej młodzieży możliwość szeroko pojętego rozwoju artystycznego i społecznego . Oprócz zderzenia się z inną kulturą, z innym językiem, tydzień spędzony w wiejskiej, zamkniętej przestrzeni daje szansę oderwać się od cywilizacji i wymusza spotkanie z drugim człowiekiem twarzą w twarz. 

Dodatkowo szeroki wachlarz całodniowych warsztatów daje możliwość rozwoju umiejętności, poznania siebie i odkrycia nowych potencjałów. Z roku na rok szefowa EGO VU obserwuje zmiany jakie zachodzą w wychowankach teatru, stają się bardziej świadomi i pewni na scenie. Są gotowi i otwarci na nowe doświadczenia.
 


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.