Reklama

Nowy Pogoni Szczecin trener Kosta Runjaic zaprezentowany [video]


Nowy Pogoni Szczecin trener Kosta Runjaic zaprezentowany.  
Trener jest nam znany od ponad roku. Jego nazwisko pojawiało się już, gdy zatrudnialiśmy Kazimierza Moskala. Nie ukrywam również, że zastanawialiśmy się nad kandydaturą trenera latem, kiedy ostatecznie wybraliśmy Macieja Skorżę. Nie był może to jeszcze ten czas, kiedy taka decyzja mogła zapaść. Nie działaliśmy jak straż pożarna i po omacku – mówi prezes Jarosław Mroczek. - Pozostaje nam teraz praca i jeszcze raz praca, może więcej będziemy mówili i opowiadali wtedy, gdy nasza sytuacja się zmieni.
Do porozumienia między klubem a szkoleniowcem doszło w ciągu kilku dni. - Szybko znaleźliśmy drogę do porozumienia, czasu nie było dużo. Ja byłem bez pracy, a klub w takiej sytuacji, że szukał trenera, więc decyzja zapadła obustronnie w szybkim tempie. Jestem mocno zmotywowany, by pracować tutaj – zapewnia trener Kosta Runjaic.
Przed urodzonym w Wiedniu trenerem trudne zadanie wyciągnięcia Pogoni Szczecin z trwającego kryzysu. - Plan, który sobie założymy, drużyna musi zrealizować na boisku. Patrząc na tabelę i średnią punktów zdobytych przez zespół, możemy powiedzieć, że naszym celem jest zdecydowanie inna średnia – przyznaje trener Dumy Pomorza.
W przeszłości nowy opiekun Portowców współpracował z polskimi piłkarzami, którzy byli pracownikami klubów niemieckich. Byli to m.in. Mateusz Klich, Kacper Przybyłko czy Ariel Borysiuk.
Polacy zawsze byli bardzo dobrze przygotowani. To czy ktoś gra zależy też od indywidualnego stylu trenera. Z jednym trener dogaduje się lepiej, z innym gorzej – twierdzi Runjaic. - W Niemczech śledzimy to, co dzieje się w Polsce. Ekstraklasa jest dobrze zorganizowana i jest w niej dużo entuzjazmu. Nie chcę porównywać, która byłaby to liga w Niemczech.
Niemiec pytany był o wiele tematów dotyczących jego pracy. Jednym z pytań było to dotyczące transferów. - To nie jest koncert życzeń. Najważniejsze na teraz są pozostałe do końca roku mecze. Na tym się skupiamy. Nie chcę komentować tego, co może wydarzyć się w przyszłości pod względem transferów. Koncentrujemy się na tym, co jest tu i teraz – zapewnia były trener 1. FC Kaiserslautern i TSV 1860 Monachium.
46-latek zdążył już obejrzeć zaplecze treningowe Dumy Pomorza oraz sam stadion. Odbył także pierwsze rozmowy ze współpracownikami. – Zbierałem wiadomości o klubie, ale dla mnie decydujące było wrażenie, które zostało po rozmowach. Zapoznałem się z historią Pogoni, wiem, że w przeszłości było tu wiele wzlotów i upadków. Dzisiaj jesteśmy w złym momencie, ale jestem głęboko przekonany, że cała drużyna, zespół trenerów oraz prezes będą działać tak, by wszystko to, co złe przezwyciężyć. Chodzi o to, by skoncentrować się na meritum – tłumaczy Runjaic.
Praca w Lotto Ekstraklasie będzie dla Runjaica pierwszą na najwyższym poziomie ligowym. Dotychczas szkolił piłkarzy klubów 2. Bundesligi i dwa razy był blisko awansu do elitarnej Bundesligi.
- Praca w Bundeslidze to był kiedyś mój wielki cel. Z upływem czasu nabierałem dystansu. Wiem, że pewnych rzeczy nie robi się na siłę. Teraz jestem w Polsce, tu jest moja praca i na tym się skupiam. W każdym klubie człowiek zbiera doświadczenia. Jeśli ktoś chce zasięgnąć o mnie opinii w moich byłych miejscach pracy, to nikt państwu nie powie, że nie pracowałem na rzecz klubu. Zawsze stawiam interes klub ponad swoim. Dla mnie najważniejszy jest klub. Jestem jego pracownikiem, świadczę usługi. Muszę je wykonać tak, by drużyna dobrze punktowała – oznajmił nowy trener.
Trener Runjaic przyjechał do Szczecina po raz pierwszy w sobotę. Dzień później oglądał z trybun mecz z Legią Warszawa, a kilka godzin wcześniej spotkanie Pogoni II z Górnikiem Konin. - W Kaiserslautern pracowałem także z rezerwami. Przepływ zawodników między drużynami to nie jest prosta sprawa. Jest to uzależnione od wielu czynników. Od samych zawodników, od napięcia sytuacji. W niedzielę widziałem mecz rezerwWynik był dobry, rywal przeciętny. Widać było jakość u zawodników, ale chcę podkreślić, że jakość należy przełożyć na codzienny trening. Chcę, żeby się wykazali. Nie wykluczam, że młodzi piłkarze dołączą w przyszłości do I zespołu. Współpraca z młodzieżą także sprawia mi radość. Jeśli mają potencjał i chęć, by się pokazać, to jestem na nich otwarty – twierdzi Runjaic.


Źródło : Pogoń Szczecin SA

1 komentarz:

  1. Thanks for sharing, nice post!

    Anthaison chuyên bán máy đưa võng giá rẻ với blog https://mayduavongts.yolasite.com/ giải đáp thắc mắc nên mua máy đưa võng loại nào cũng như tìm hiểu giá máy đưa võng và địa chỉ bán máy đưa võng giá rẻ uy tín cho bé.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.