Reklama

Spektakl "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa" w Gryfinie

Spektakl "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa" Grupy Teatralnej Gliptykos z Gryfińskiego Domu Kultury cieszy się ogromnym powodzeniem. 

Bilety na listopadowy spektakl rozeszły się błyskawicznie, więc zespół szybko przygotował kolejny termin. Po raz szósty z "Epopeją..." grupa wystąpi w niedzielę 15 grudnia 2017 o g. 18. Tym razem dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek aktorzy przekażą Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło Nr 1 w Gryfinie. Powstało ono z inicjatywy rodziców dzieci niepełnosprawnych z Gryfina i okolic we wrześniu 2015 r. Obecnie stowarzyszenie ma pod swoją opieką 27 osób w wieku od 3 do 24 lat, z różnymi rodzajami niepełnosprawności m.in. dotknięte autyzmem, zespołem Downa i mózgowym porażeniem dziecięcym.

"Jako rodzicom, zależy nam na aktywnym uczestnictwie naszych córek i synów w życiu społecznym. Nasze działania mają na celu stworzenie do tego warunków i możliwości. Chcemy także zapewnić im konieczną rehabilitację i edukację" - mówią rodzice z "MOST-u".

Popołudniowe spotkania podopiecznych stowarzyszenia odbywają się na terenie Dziennego Domu "Senior-Wigor" od poniedziałku do soboty w g. 17-19. "MOST" organizuje zajęcia ruchowe i rehabilitacyjne pod nadzorem wykwalifikowanej kadry. Ważnym elementem są także indywidualne zajęcia z logopedą. "Poza rehabilitacją nasi podopieczni angażowani są również w różnego rodzaju gry i zabawy mające na celu budowanie poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości. Organizowane są również wspólne wyjścia, na których poznają ciekawe miejsca i zdobywają umiejętności społeczne w gronie bliskich sobie osób. Jest to także okazja dla nas rodziców, aby wzajemnie dostarczać sobie emocjonalnego wsparcia i praktycznej pomocy w radzeniu sobie z problemami życia z niepełnosprawnym dzieckiem" -dodają rodzice z "MOSTU-u".

Stowarzyszeniu potrzebne jest również konkretne wsparcie finansowe. Swoją cegiełkę do tej pomocy dokłada Gliptykos. Bilety-cegiełki w cenie 15 zł dostępne będą od czwartku 16 listopada 2017 w sekretariacie GDK przy ul. Szczecińskiej 17 w dni robocze w g. 8-17; rezerwacja telefoniczna (odbiór biletów następnego dnia) pod numerem tel. 91-416-25-20.
Spektaklowi towarzyszyć będzie świąteczny kiermasz prac wykonanych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło Nr 1 w Gryfinie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.