Reklama

Społeczny Komitet Obchodów 100 Rocznicy Odzyskana Niepodległości15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego, podczas wystawy na pl.Barnima wiceprzewodniczący stowarzyszenia Gryfiński Ruch Patriotyczny Grzegorz Węgrzyn, ogłosił pomysł utworzenia Społecznego Komitetu Obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. 

Komitet został utworzony miesiąc później, a w jego skład obecnie wchodzą: Klub Gazety Polskiej Gryfino, Młodzież Wszechpolska Gryfino,gryfińskie Stowarzyszenie Pamięć i Prawda i nasze stowarzyszenie Gryfiński Ruch Patriotyczny. Pierwszym wydarzeniem, w którym uczestniczyliśmy, była uroczysta Msza Święta, która została odprawiona 11.Listopada 2017r. w kościele p.w. N.N.M.P. Nie zapomnieliśmy o głównych twórcach odzyskania niepodległości. 

Wystawiono portrety I.Paderewskiego,J.Piłsudskiego i R.Dmowskiego, przy których przez cały dzień palił się znicz na chwałę bohaterów w walce o odzyskanie niepodległości.

 Przygotowaliśmy również wystawę plenerową,ale niestety nie doszła ona do skutku,ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Również w dniu 11 listopada, podczas gminnych obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości nasza delegacja złożyła kwiaty pod popiersiem J.Piłsudskiego. W tym miejscu dziękujemy ks.kanonikowi Stanisławowi Helakowi za okazaną pomoc przy organizacji Mszy Świętej,jak również wszystkim mieszkańcom Gryfina,którzy uczestniczyli w tej doniosłej uroczystości. 

Zapraszamy do współpracy przy organizacji społecznych obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. wszystkie chętne osoby fizyczne oraz organizacje z terenu gminy Gryfino.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.