Reklama

Szczecińska grupa "Sklep z Ptasimi Piórami" wystąpi na 11 listopada w Cedyni


Budowanie patriotycznej Polski jest wyzwaniem dla naszego pokolenia. Naszą wspólną sprawą jest, aby chwalebna historia oręża polskiego była w naszych sercach i na naszych językach. 

Cedynia przez którą przechodzi szlak historyczny Polski, to miejsce przesiąknięte różnymi dziejami, począwszy od rządów Mieszka I, przez bitwę pod Cedynią, do forsowania Odry za czasów II wojny światowej.

Jesteśmy dumni z tego, że mieszkamy w tak wyjątkowym zakątku Polski, obecnie w centrum Unii Europejskiej. Dumni, że na tych ziemiach toczył się bój o wolną Polskę, o to, żeby móc żyć niepodlegle, żyć wolno.

Z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości spotykamy się w tym roku na placu Wolności, aby uroczyście przeżyć ten wyjątkowy dzień.

Zapraszamy Państwa na godzinę 20.00 do Hotelu Klasztor - tam odbędzie się część artystyczna.

„Jak tu prawdę o Polsce powiedzieć?” - montaż słowno–muzyczny przygotowany przez uczestników zajęć teatralnych i muzycznych, działających przy Cedyńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Grupa młodych artystów, pod kierunkiem państwa Bożenny i Janusza Rusaków po raz kolejny przedstawi swoje umiejętności, odkryte w Kuźni Talentów – świetlicy na Sójczym Wzgórzu.

Występem wieczoru będzie koncert zespołu Sklep z Ptasimi Piórami – szczecińska grupa słynąca z nurtu głównie poezji śpiewanej. Uraczą gości piosenkami autorskimi, nawiązującymi do tematów patriotycznych.

W skład zespołu wchodzą:

Ryszard Leoszewski – gitara i wokal, Mariusz Smoliński – piano, Krzysztof Ciesielski – kontrabas oraz Lech Grochala – perkusja.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym doniosłym wydarzeniu oraz integracji, która umożliwi nam wspólne budowanie patriotycznej Polski – patriotycznej Cedyni.Cedynia.pl/.youtube.com

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.