Reklama

Szkolą się dla naszego bezpieczeństwa


Strażaccy-ochotnicy z gminy Stare Czarnowo regularnie podnoszą swoje umiejętności. Tym razem dzięki Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie uczestniczyli w kolejnym szkoleniu. W zajęciach, które trwały od września do listopada 2017 roku udział wzięli również ich koledzy z sąsiednich gmin: Gryfina, Bań i Widuchowej.


Szkolenie przebiegało dwuetapowo. W pierwszym etapie przeprowadzono zajęcia teoretyczne wykorzystując metodę e-learningową i platformę edukacyjną. Następnie strażacy przystąpili do egzaminu teoretycznego. Zdanie testów było konieczne, aby uczestniczyć w kolejnym etapie kursu.


Zadaniem jego było zaś sprawdzenie umiejętności pracy strażaków w aparatach oddechowych w komorze dymowej w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia PSP w Bornym Sulinowie. To jednak nie wszystko, bo strażacy zapoznali się również z zasadami taktyki pożarniczej i ratowniczej, zgłębili wiedzę w zakresie organizacji łączności oraz zagadnień BHP, a także techniki operowania prądami gaśniczymi, metody prowadzenia ewakuacji czy wykorzystywania drabin pożarniczych.

- Na zakończenie szkolenia odbył się w Gryfinie egzamin praktyczny. Trzydziestu kursantów ukończyło szkolenie z wynikiem pozytywnym. Dzięki ukończeniu tego szkolenia strażacy-ochotnicy będą mieli prawo do bezpośredniego udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ćwiczeniach oraz kolejnych kursach - wyjaśnia komendant gminny OSP Dariusz Olszewski.


Zakończenie szkolenia odbyło się w świetlicy Komendy Powiatowej PSP w Gryfinie. Uroczystego wręczenia zaświadczeń o zdaniu egzaminu dokonał Komendant Powiatowy PSP w Gryfinie bryg. Andrzej Prokopski.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.