Wielki mecz Kosakiewicza w ekstraklasie [video]

Korona Kielce przy asyście pełnych trybun Kolporter Areny pokonała Legię Warszawa 3:2.Zawodnikiem  został meczu Łukasz  Kosakiewicz.

Pierwsza połowa to było kapitalne widowisko. Już w pierwszej minucie wynik spotkania mógł otworzyć Marcin Cebula, ale jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany. Odpowiedź Legii była natychmiastowa i co gorsza skuteczna. Po kontrze skutecznością w barwach Wojskowych po raz kolejny popisał się Jarosław Niezgoda, który głową pokonał Macieja Gostomskiego.

Koroniarze szybko chcieli odrobić straty, ale na ich przeszkodzie stała doskonale spisujący się Arkadiusz Malarz, który kapitalnie wybronił dwie bardzo groźne strzały głową Adnana Kovacevicia. Legia jednak też miała dogodną okazję, ale w poprzeczkę trafił Guilherme.

W 39. minucie szczęście w końcu wróciło do Korony. Po składnej akcji Mateusz Możdżeń dograł piłkę na skrzydło do Łukasza Kosakiewicza. Ten posłał płaskie podanie w pole karne do Elii Soriano, który mocnym strzałem nie dał żadnych szans Malarzowi. A 120 sekund później było już 2:1 dla kielczan! W polu karnym futbolówkę dostał Goran Cvijanović, którego strzał wprawdzie obronił golkiper Legii, ale wobec dobitki Kena Kallaste był bezradny!

Po przerwie jednak Legia szybko wyrówniła stan spotkania. Bardzo dobre podanie ze środka pola dostał Kasper Hamalainen, który w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Macieja Gostomskiego.

Potem mecz dalej miał bardzo szybkie tempo, ale to Korona zadała cios, po którym gola na 3:2 zdobył Jacek Kiełb. Warto też odnować, że drugą asystę zanotował Łukasz Kosakiewicz