Reklama

Wyniki konkursu plastycznego "Ekspresja w tańcu"


Znamy już wyniki konkursu plastycznego "Ekspresja w tańcu". Konkurs zrealizowany był w ramach Tygodnia Tańca poprzedzającego 9. Jesienną Scenę Tańca w Gryfinie. 

Na przegląd nadesłano 20 prac, głównie w technikach plastycznych. Pojawiły się również dwie fotografie. Autorzy większości prac to osoby w kategorii wiekowej 14-16 lat. W kategorii powyżej 17 lat nie było zgłoszeń.

W poniedziałek 13 listopada 2017 odbyły się obrady jury, podczas których wyłoniono zwycięzców.
Skład gremium oceniającego prace:
Aneta Kopystyńska
Elżbieta Kokot
Mariusz Strzelczyk
Piotr Ostrowski

Jury po obejrzeniu i ocenieniu 20 nadesłanych prac postanowiło przyznać cztery nagrody oraz jedno wyróżnienie specjalne. Jury oceniło poziom prac jako zróżnicowany, wskazując na różnorodność środków wypowiedzi plastycznych oraz ekspresji twórczej autorów.

Jury postanowiło przyznać:

I nagrodę dla Karoliny Wojdyły (lat 16) - darmowe warsztaty z Anną Marią Krysiak i Maiko Date + podwójne zaproszenie na 9. Festiwal Jesienna Scena Tańca
II nagrodę dla Weroniki Gałęzowskiej (lat 16) - podwójne zaproszenie na 9. Festiwal Jesienna Scena Tańca
III nagrodę dla Ewy Błaszczak (lat 15) - podwójne zaproszenie na festiwal Jesienna Scena Tańca
IV nagrodę dla Wiktorii Budny (lat 15) - podwójne zaproszenie na jeden wybrany dzień 9. Festiwalu Jesienna Scena Tańca
Wyróżnienie specjalne dla Basi Wilczyńskiej (lat 11), mimo iż autorka nie kwalifikowała się do żadnej z przewidzianych kategorii wiekowych. Swoją decyzję jury umotywowało wysokim poziomem artystycznym pracy oraz trafnym doborem środków wyrazu do zadanego tematu. Nagrodą jest podwójne zaproszenie na jeden wybrany dzień 9. Festiwalu Jesienna Scena Tańca.

Wszystkie nagrodzone prace wystawione będą do oglądania od czwartku 16 listopada od godziny 12 i podczas trwania całego festiwalu Jesienna Scena Tańca w budynku Gryfińskiego Domu Kultury. Następnie będzie można je oglądać przez cały grudzień w Centrum Informacji Turystycznej na gryfińskim nabrzeżu. 

Oryginał protokołu z posiedzenia jury dostępny jest do wglądu w biurze GDK. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do odbioru nagród. Nagrody będą do odbioru od 16 listopada od godziny 8.00 rano w biurze Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.