Reklama

11. Festiwal Komedii Szpak zawitał do Gryfińskiego Domu Kultury [foto]


W sobotę i w niedzielę, 2 i 3 grudnia 2017 w Gryfińskim Domu Kultury, gryfinianie mieli okazję zobaczyć dwie odsłony tegorocznej edycji 11 Festiwalu Komedii SZPAK. Ze swoi programami wystąpili stand-uperzy Mieszko Minkiewicz i Tomasz Kołecki. Z programem dla dzieci Kazio Sponge Show zaprezentowała się Anna Makowska-Kowalczyk.

Przypomnijmy, że Festiwal Komedii SZPAK to szczeciński konkurs dla zespołów i solistów, a także pokazy pozakonkursowe, w których udział biorą gwiazdy, znani konferansjerzy i uznane autorytety polskiej estrady. Przez dziesięć lat realizacji festiwal SZPAK stał się największym wydarzeniem związanym ze sztuką kabaretu i komedii w regionie Pomorza Zachodniego i jednym z ważniejszych punktów na festiwalowej mapie Polski. 11. edycja Festiwalu Komedii SZPAK trwała od 30 listopada do 3 grudnia 2017 . SZPAK zawitał także kolejny rok z rzędu do miejscowości w regionie, gdzie swoje programy prezentowali uczestnicy szczecińskiego festiwalu.


W sobotę 2 grudnia 2017 na deskach GDK zaprezentowali się stand-uperzy Mieszko Minkiewicz i Tomasz Kołecki.

Mieszko Minkiewicz działający na scenie kabaretowej od dekady, zaprezentował program ukazujący ogromny dystans kabareciarza do siebie samego, do swego życia, wad i zalet.

Tomasz Kołecki - najmłodszy komik w Polsce swoim występem przybliżył publice rozterki i emocje targające młodym człowiekiem wchodzącym w świat dorosłości. Obaj panowie prezentowali humor zdecydowanie przeznaczony dla widzów dorosłych.

W niedzielę 3 grudnia przed najmłodszą gryfińską publicznością wystąpiła aktorka wrocławskiego teatru lalek Anna Makowska-Kowalczyk w programie Kazio Sponge Show. Kazio Sponge to nie tylko lalka - to postać, która potrafi zawładnąć sercami widowni w każdym wieku. Jedni mówią o nim, że jest kochanym i uroczym zbójem, inni uważają go za małego cwaniaczka. Kazio po wizycie w Gryfinie zyskał nowych małych przyjaciół a dzieciaki biorące udział w przedstawieniu długo będą pamiętać wspólną, pełną humoru zabawę z gąbkowym koleżką.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.