Reklama

Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej przeciwko sprawcy stosującemu przemoc domowąProkurator Rejonowy Szczecin-Niebuszewo skierował do Sądu Rejonowego w Szczecin-Centrum w Szczecinie, akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi T. podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że przez okres około 2 lat do dnia 5 września 2017 r., działając w warunkach recydywy znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką, w ten sposób, że wyzywał ją słowami uznanymi powszechnie za obelżywe, groził jej pozbawieniem życia, opluwał, a nadto w dniu 5 września 2017 r. 

Groził matce uszkodzeniem ciała trzymanym w dłoni widelcem, tj. o przestępstwo z art. 207 § 1 kk w zw. z art. 64 § 1 kk.

Z ustaleń postępowania wynika, że podejrzany Tomasz T. (lat 39), przez dłuższy okres czasu znęcał się nad swoją matką, wspólnie z którą zamieszkiwał, stosując wobec niej zarówno przemoc fizyczną jak i psychiczną.

W toku postępowania zgromadzono dowody, w tym między innymi przesłuchano w charakterze świadków pokrzywdzoną, a także inne osoby. Zeznania świadków i pozostałe zebrane dowody potwierdziły fakt znęcania się przez podejrzanego nad matką.

Wobec podejrzanego na wniosek prokuratora zastosowano tymczasowy areszt. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Podejrzany był w przeszłości karany sądownie w tym za przestępstwa podobne, w związku z czym obecnie zarzucanego czynu dopuścił się w warunkach recydywy.

Za zarzucany obecnie podejrzanemu czyn z art. 207 § 1 kk popełniony w warunkach recydywy grozi kara od 3 miesięcy do 7,5 roku pozbawienia wolności.

w.szczecin.po.gov.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.