Reklama

Takiego koncertu dawno nie było [foto]


W piątek 1 grudnia 2017 w Świetlicy Wiejskiej w Wirowie odbył się koncert pn. "Klara spotyka Edith". Podczas wieczoru wystąpiła szansonistka i aktorka Klara Gmiter, akompaniował jej instrumentalista Miłosz Wojciechowski.

Bilety - "cegiełki" na koncert rozeszły się bardzo szybko. Zainteresowanie wydarzeniem było duże i organizatorzy musieli dodrukować pulę wejściówek, wprowadzono także listę rezerwowych miejsc dla chętnych, liczących na to że akurat ktoś zrezygnuje z uczestnictwa w imprezie. Do świetlicy przybyło ponad 80 osób, nie licząc organizatorów oraz osób pomagających.


Klara Gmiter oczarowała publiczność swoim wyjątkowym głosem i charyzmą. Wieczór śladami Edith Piaf to płacz, śmiech, miłość, tęsknota i piękno...Pieśni francuskiej legendy przeniosły słuchaczy do królestwa serca. Klara Gmiter, będąc daleko od próby naśladowania tej Wielkiej Damy, otwiera się na nią i pozwala jej w sobie brzmieć. Tego wieczoru publiczność usłyszała najsłynniejsze utwory z repertuaru Edith Piaf jak "La vie en rose", "Padam padam...", "Milord" ale również i te mniej znane, acz równie piękne szansons jak "La Foule", "Mon Dieu" czy "Elle frequentait la rue Pigalle".

Mieszkańcy Wirowa, jak również inne osoby, które miały przyjemność wysłuchania koncertu, wspominają oraz przeżywają wzruszające momenty, nie mogąc wyjść z podziwu nad pięknym głosem Klary Gmiter i magiczną interpretacją kultowych pieśni.

Organizatorzy dziękują:
Firmie ArtsMedia za częściowe pokrycie kosztów związanych z organizacją koncertu
Sołtysowi Zenonie Gorzkiewicz i Krzysztofowi Gmiterowi za pomoc w organizacji wydarzenia

Maria Witkowska
  


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.