Reklama

Unijne wsparcie lokalnego rozwoju


Nowe świetlice, modernizacja drogi, place zabaw, siłownie pod chmurką, miejsca integracyjno-rekreacyjne – wszystkie te działania będą realizowane przy wsparciu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Umowy z beneficjentami, gwarantujące unijne wsparcie, podpisał 13 grudnia  wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.
- Inwestycje wspierane ze środków PROW nie zwalniają tempa. Zaplanowana realizacja kolejnych inicjatyw pokazuje, jak bardzo zmienia się oblicze zachodniopomorskiej wsi. Obecnie zaangażowaliśmy już 36% alokacji z Europejskiego Funduszu Rolnego przeznaczonej na działanie LEADER – podkreślał wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Wygodniej i szybciej w Stepnicy

Unijne fundusze pozwolą na modernizację drogi w Stepnicy. Przebudowany zostanie ok. 300 m odcinek ulicy Dębowej. Działanie usprawni komunikację mieszkańców miejscowości i ułatwi dostęp do obiektów użyteczności publicznej.

- Każde, nawet najmniejsze działanie cieszy, podobnie jak okazana pomoc – mówił burmistrz Stepnicy Andrzej Wyganowski.

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach

Nowe place zabaw dla dzieci powstaną w Lestkowie i Miętnie (gm. Nowogard) oraz w Osinie (gm. Osina). Natomiast z tych unowocześnionych będą mogli korzystać młodzi mieszkańcy Dębogóry, Rynicy, Żarczyna, Krzywina (gm. Widuchowa). W tej gminie place zabaw znajdują się w centralnych punktach miejscowości, przez co będą dostępne dla wszystkich mieszkańców i odwiedzających. Ulepszone miejsce zabaw dla dzieci pojawi się również w Chojnie. Oprócz niego powstanie w tej samej miejscowości siłownia pod chmurką, z której będą mogły korzystać nie tylko dzieci, ale także młodzież i dorośli.

Lepsze warunki na stadionie w Witnicy (gm. Moryń)

Na terenie stadionu wybudowany zostanie obiekt kontenerowy, który będzie zapleczem socjalnym, technicznym i magazynowym dla użytkowników terenu i organizatorów imprez oraz uroczystości odbywających się na obiekcie. Jego powierzchnia wyniesie niemal 60 m2. Będzie to budynek parterowy, w którym wydzielone zostaną dwie szatnie (z toaletą i prysznicami), pomieszczenie dla sędziów (z toaletą i prysznicem), toaleta dla osób niepełnosprawnych oraz magazyn.

W Lubanowie (gm. Banie) stanie wiata, murowany grill i wygospodarowane zostanie miejsce na ognisko. Mieszkańcy będą mieli możliwość doładowania swoich telefonów czy laptopów za sprawą ławki, wyposażonej w porty USB. Modernizację natomiast przejdzie świetlica wiejska w Węgorzycach (gm. Osina). Będzie to miejsce integracji przyjazne również osobom niepełnosprawnym.

- Kontynuujemy zaczęty pewien czas temu proces. Rozwijamy naszą mała ojczyznę. To cenne przedsięwzięcie, dlatego dziękujemy za udzielone wsparcie – mówił wójt Osiny Krzysztof Szwedo.

Przebudowa świetlic czeka także miejscowości Długołęka, Wołowiec i Sikorki (gm. Nowogard), a nowy obiekt tego typu zostanie wybudowany w Krasnołęce (gm. Nowogard).

Łączna kwota wszystkich działań to ponad 2 mln zł. Wsparcie w wysokości blisko 1,3 mln złtrafi do beneficjentów w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014 – 2020.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.