Reklama

Wigilijne spotkanie z bezdomnymi


Zarząd i pracownicy Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej podejmował  szczególnych gości.Siedzibę odwiedzili bezdomni – podopieczni schroniska Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przy ul. Nehringa w Szczecinie.


- Święta Bożego Narodzenia to taki szczególny okres. Otwieramy się na bliźnich i ich potrzeby. Dziś mieliśmy przyjemność spotkać się z bezdomnymi. Zjedliśmy ciasto i długo rozmawialiśmy – mówi Jan Bednarek prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Nasi goście imponowali wiedzą na tematy piłkarskie. Były pytania o reprezentację Polski, o futbol lokalny, o działalność związku. Ale najwięcej emocji wywołała dyskusja na temat sytuacji w jakiej znalazła się obecnie Pogoń Szczecin.

- Widać los naszego sztandarowego klubu leży na sercu kibicom wywodzącym się ze wszystkich środowisk.

Na zakończenie spotkania dyrektor biura ZZPN Dariusz Królikowski wręczył gościom drobne upominki. W torbach znalazły się między innymi piłki.

- My już nie gramy, nie ten wiek i ni eto zdrowie. Ale do naszego schroniska trafiają też dużo młodsi, którym w życiu nie wszystko się powiodło. Na pewno wiosną znajdą czas, aby pokopać piłkę i zapomnieć o troska codziennego życia – powiedział jeden z naszych gości.

My także zostaliśmy obdarowani. I to nie tylko dobrym słowem i świątecznymi życzeniami. Na naszych stołach pojawiły się caritasowe świece…


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.