Reklama

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyJuż 14 stycznia 2018 odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem wielkiej zbiórki i licytacji będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Jak co roku także i Gryfino włącza się do orkiestrowego grania. Od rana na ulicach Gryfina będzie można spotkać wolontariuszy. Mieszkańcy naszego miasta, którzy będą chcieli wesprzeć akcję, będą mogli wrzucać pieniążki do specjalnych puszek WOŚP i tradycyjnie otrzymać za datek orkiestrowe serduszka.
Miejscem centralnym finału WOŚP będzie Plac Księcia Barnima I. Tam od godziny 15 odbywać się będą występy muzyczne, licytacje, poza sceną znajdą się stoiska tematyczne, odbywać się będą pokazy służb mundurowych. Ci którzy pilnują stanu swojego zdrowia będą mogli m.in. zmierzyć ciśnienie, chętni ratować życie innym będą mogli zgłosić się do bazy dawców szpiku przy stoisku Fundacji DKM. Odbędą się pokazy udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie stoiska, gdzie będzie można dowiedzieć się jak właściwie dbać o zdrowie zwierząt domowych.

Oprócz występów artystycznych, na scenie gryfińskiego finału obywać się będą licytację przekazanych przez mieszkańców Gryfina fantów. Ci którzy chcieliby przekazać rzeczy na orkiestrowe licytacje mogą przynieść je do Gryfińskiego Domu Kultury- Pałacyku pod Lwami. Fanty będą zbierane do 12 stycznia 2018.
Podczas finału o godzinie 20 puszczone zostanie tradycyjne "Światełko do nieba".

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.