Reklama

Grupa Teatralna Gliptykos z Gryfińskiego Domu Kultury zagrała przedstawienie


Siedmiokrotnie, zawsze przy pełnej widowni, Grupa Teatralna Gliptykos z Gryfińskiego Domu Kultury zagrała przedstawienie pt. "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa". Łącznie spektakl ten obejrzało tysiąc widzów. 


Za każdym razem publiczność świetnie się bawi, nagradzając artystów rzęsistymi brawami nie tylko na koniec występu, ale również w jego trakcie. Każdorazowo też grupa zbiera mnóstwo gratulacji i podziękowań za działalność, która dostarcza rozrywki i radości, ubarwia codzienność i wspiera potrzebujących. 

Każdy bowiem występ Gliptykosa połączony jest z dobroczynnym celem. Dochodem ze sprzedaży biletów-cegiełek na "Epopeję" grupa wsparła (w sumie kwotą ok. 12 tys. zł) leczenie i rehabilitację: Jasia Siewerta zmagającego się od urodzenia z mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią diparezy spastycznej; Julci Majak, która przeszła skomplikowaną operację usunięcia guza mózgu; Milenki Janiec, u której zdiagnozowano zespół Retta, niezwykle rzadką chorobę genetyczną; niepełnosprawnej Oli Skrzypy, potrzebującej specjalistycznych badań; sparaliżowanej wskutek wypadku Abigail Skopińskiej, której do lepszego komunikowania z otoczeniem potrzebne jest Cyber-oko; zespół wystąpił także dla Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło Nr 1 w Gryfinie.

Zainteresowanie propozycjami Gliptykosa jest duże. To z kolei dodaje artystom skrzydeł i mobilizuje do dalszej aktywności. Zespół już pracuje nad nową sztukę, którą premierowo chce zaprezentować 28 kwietnia 2018.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.