Reklama

Sylwester w Zachodniopomorskim podsumowanie służb


Sylwester w zachodniopomorskim minął bez poważniejszych wydarzeń kryminalnych. Szczecińscy policjanci zabezpieczali imprezę masową na Jasnych Błoniach. 

Ponadto policjanci interweniowali przede wszystkim wobec osób, które nie przestrzegały porządku prawnego, a także wobec tych, którzy prowadzili swoje auta będąc pod wpływem alkoholu.

Policjanci oceniają minioną noc jako spokojną i porównywalną do ubiegłorocznego sylwestra. W Szczecinie w czasie plenerowej imprezy sylwestrowej pojawiło się na Jasnych Błoniach wiele osób. Tuż przed pokazem fajerwerków o północy na Jasnych Błoniach i terenach przyległych Nowy Rok przywitało blisko 5 tys. osób . Jednak zaraz po pokazie większość uczestników powróciła do domów.

Policjanci zabezpieczający imprezę masową, dbali między innymi o to, aby uczestnicy nie wnosili alkoholu, niebezpiecznych przedmiotów oraz środków pirotechnicznych. W działania zabezpieczające miasto na czas nocy sylwestrowej zaangażowani byli funkcjonariusze ze wszystkich pionów, również operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych. Wzmocnione są dyżury zdarzeniowe na komisariatach.

Policjanci dbający o porządek w Szczecinie podczas zabezpieczenia imprezy masowej odbywającej się na Jasnych Błoniach w Szczecinie ujawnili sprawcę wykroczenia, który wszedł na teren imprezy masowej przez ogrodzenie z pominięciem pracowników ochrony.

Po wytrzeźwieniu mężczyźni ten usłyszy zarzut z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i w trybie przyspieszonym odpowie za popełniony czyn przed Sądem.

Po północy policjanci ujawnili siedmiu kierowców „ na podwójnym gazie”.

W całym województwie na drogach oraz w miastach policjanci przeprowadzali kontrole drogowe. Sprawdzany był nie tylko stan trzeźwości kierowców ale również przewożony bagaż.

Policjanci apelują o rozwagę rozsądek za kierownicą do osób, które dziś i jutro będą wracać samochodami do domów po noworocznych spotkaniach, tym bardziej, że warunki atmosferyczne na drogach są zmienne. Zadbajmy o to aby każdy uczestnik ruchu drogowego bezpiecznie dotarł do wyznaczonego celu.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.