Reklama

Zarzuty znieważenie obywatela Turcji


Dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego to sankcje, które usłyszał 24 – latek ze Szczecina za publiczne znieważenie obywatela Turcji. 

Mężczyzna został zatrzymany przez szczecińskich policjantów, usłyszał już zarzut. Za to to przestępstwo może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.Do tego zdarzenia doszło w weekend w centrum miasta. 24- latek przed jednym z lokali znieważył publicznie obywatela Turcji z powodu jego przynależności narodowościowej, używając wobec niego słów wulgarnych i obraźliwych.

Szczecińscy policjanci, którzy natychmiast zajęli się tą sprawą na podstawie swoich ustaleń już tego samego dnia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego czynu. 24- latek był nietrzeźwy, został dowieziony do policyjnej izby zatrzymań.

Szczecinianin po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znieważenia obywatela Turcji poprzez używanie słów wulgarnych i obraźliwych, przy czym działał publicznie z błahego powodu okazując przez to lekceważące porządku prawnego.

Prokurator po zapoznaniu się z całością materiału dowodowego zgromadzonego przez policjantów ze Śródmieścia zastosował wobec 24 – latka policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym i zakaz zbliżania się do lokalu gastronomicznego, w którym pracuje.

Mężczyzna był już wcześniej karany za inne przestępstwa. Za ten czyn może mu teraz grozić do 3 lat pozbawienia wolności

zachodniopomorska.policja.gov.pl/

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.