Reklama

Marcin Kwaśny w Gryfinie


 W poniedziałek 19 lutego w poniedziałek w kinie „Gryf” w Gryfińskim Domu Kultury odbyła się ¬projekcja filmu „Wyklęty – ponieważ żył prawem wilka” z okazji nadchodzącego święta: Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po filmie zaplanowano również spotkanie z aktorem, a zarazem producentem filmu Marcinem Kwaśnym.

Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Mieczysławem Sawarynem. Chwilę później publiczności, która licznie zebrała się na sali kinowej wyświetlono film o losach żołnierzy. Walczyli oni z ludową władzą o przyszłość powojennej Polski. Główna część akcji filmu toczy się zimą w lesie, a losy bohaterów kończą się tragicznie. Po zakończeniu filmu nastała cisza, a widownia czekała na dalszą cześć spotkania.

 Pod sceną pojawił się Marcin Kwaśny wraz z Kamilem Frelichowskim, który poprowadził kolejną część spotkania. Aktor opowiadał o przebiegu pracy nad filmem, o sposobach zbierania środków oraz o trudnościach występujących na planie np.: zdarzających się odmrożeniach. Nie brakło również tematu przewodniego, czyli losu żołnierzy żyjących w powojennej Polsce. Do rozmowy włączyła się również publiczność licznie zadając pytania.

Organizatorami spotkania byli Gmina Gryfino oraz Stowarzyszenie Gryfiński Ruch Patriotyczny.

gryfino.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.