Reklama

Polsko - niemiecka współpraca regionalna w zakresie budowania wizerunku PolicjiKolejna, praktyczna odsłona współpracy zachodniopomorskich policjantów z mundurowymi zza zachodniej granicy, w ramach realizacji projektu Interreg pn. „Polsko - niemiecka współpraca regionalna w zakresie budowania wizerunku Policji - intensyfikacja współpracy jednostek Policji w zakresie komunikacji społecznej”. 

Tym razem, podczas konferencji prasowej, rozwiewane były wątpliwości co do różnic w obowiązujących w Niemczech przepisach z zakresu ruchu drogowego.Spotkanie prowadził mł.insp. Grzegorz Sudakow - Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Szczecinie, a towarzyszyli mu policjanci z Zespołu Międzynarodowej Współpracy i z Wydziału Ruchu Drogowego KWP i KMP w Szczecinie. Na pytania dziennikarzy odpowiadała przedstawicielka Policji w Nuebrandenburgu Madeleine Studemann, wspierana przez Ines Buhring.

Poprzez relacje dziennikarzy, a także dane udostępniane poprzez przygotowywaną zakładkę internetową, mamy nadzieję na lepszą świadomość mieszkańców w regionie przygranicznym co do obowiązujących przepisów. Ponieważ istnieją różnice w wymogach prawnych pomiędzy naszymi państwami, realizowany projekt ma pomóc w szybkim znalezieniu wiedzy na ten temat.

.zachodniopomorska.policja.gov.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.