Reklama

Recytatorzy prezentowali swoje talentyMłodzi recytatorzy zaprezentowali swoje talenty podczas miejskich i powiatowych eliminacji Małego Konkursu Recytatorskiego, jakie odbyły się w Pałacyku pod Lwami. Przez eliminacyjne sito do dalszych potyczek żywym słowem przeszła grupa reprezentantów pracowni recytatorskich Gryfińskiego Domu Kultury.


Miejsko-Gminne Eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego odbyły się we wtorek 20 marca. Zaprezentowało się w nich 21 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów. Jury miejskich eliminacji zdecydowało zakwalifikować do przeglądu powiatowego wszystkich uczestników.
Powiatowa część eliminacji odbyła się w sobotę 24 marca 2018. W jury przeglądu zasiedli Iwona Korab-Kowalska - instruktor z Zamku Książąt Pomorskich, Angelika Obitko - polonistka oraz aktor szczecińskich teatrów Leszek Zalewski. W przeglądzie uczestniczyli recytatorzy z Gryfina, Żabnicy, Widuchowej i Krzywina. Dzieci i młodzież prezentowali wybrany wiersz oraz fragment prozy.


Po wysłuchaniu licznej grupy młodziutkich recytatorów, jurorzy stanęli przed trudnym zadaniem wyłonienia osób, które przejdą do konkursu wojewódzkiego. Poziom prezentowany przez uczestników oceniono na dobry i bardzo dobry.

Wyróżniono siedmiu uczestników. W kategorii klas I - III były to Jagoda Podworska i Nela Kawczyńska; w kategorii klas IV - VI Zuzanna Zawierucha, Lena Żelech i Gabriela Szejler, a w kategorii klas VII i gimnazjum Paulina Augustyniak i Julia Kowalczyk.


Do eliminacji wojewódzkich jurorzy zakwalifikowali cztery osoby, w tym trzy przygotowane przez Dorotę Krutelewicz-Sobieralską i jedną przez Marię Piznal - instruktorki z Gryfińskiego Domu Kultury. Laureaci konkursu to: Julian Podworski - kat. I-III, Amelia Maciążek - kat. IV-VI, Nel Tarczyńska kat. kl. VII gimnazjum i Maja Stołecka.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.