Reklama

Spektakl Teatr 6 i PÓŁ "Kronika Przypadków"


W piątek 16 lutego  w Świetlicy Wiejskiej w Wirowie odbył się spektakl Teatru 6 i PÓŁ "Kronika Przypadków". 

Do świetlicy przybyło liczne grono wielbicieli teatru i talentu młodych aktorów działających pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury. Teatralny wieczór był także okazją do świętowania jubileuszu pracy artystycznej reżysera i animatora kultury Krzysztofa Gmitera.

"Kronika Przypadków" to zbiór historii rodem z medialnych tabloidów, niedorzecznych, niemożliwych do zaistnienia w świecie normalnych ludzi. 

A jednak tak nam bliskich, przerażająco i śmiesznie prawdziwych. "Co jest prawdą w tym gabinecie luster?" - pyta prowadząca spotkanie z naszymi bohaterami. Odprężcie się i podążajcie za tym błędnym ognikiem w czasie i przestrzeni. Spektakl ten doczekał się kilku nagród i wyróżnień na festiwalach konkursowych w kraju. Od kilku lat "Kronika Przypadków" grana jest na zaproszenie podczas wielu festiwali teatralnych. Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Gmiter i zespół
Muzyka: mooryc
Wystąpili:
Weronika Giżycka, Hanna Kokoszyńska, Nina Mucha, Dawid Andrusewicz, Arkadiusz Jaskot, Patryk Kowalczyk.

Teatr 6 i PÓŁ założony został w 2003 roku w Gryfinie przez Krzysztofa Gmitera, aktora i tancerza współczesnego. Grupa działa przy Gryfińskim Domu Kultury. Przez blisko 10 lat istnienia teatr wypracował swój własny styl. Pracując zazwyczaj w oparciu o własne teksty spektakle zbudowane na słowie, sformalizowanym ruchu scenicznym i elementach tańca współczesnego. Na scenie interesuje nas wiarygodność nawet najbardziej niewiarygodnych historii. Siłą teatru jest wspólna praca nad spektaklami. Teatr jest dla nas miejscem spotkania drugiego człowieka, opowiedzenia mu o nas, o rzeczywistości widzianej naszymi oczami.

Teatr należy do Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej - grupy teatrów niezależnych województwa zachodniopomorskiego, które wspólnie działają na rzecz rozwoju niezależnej sztuki teatralnej w naszym regonie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.