Reklama

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem


Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie aktywnie przyłączyli się do zainicjonowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości kolejnej edycji akcji "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2018", która w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Wszyscy zainteresowani otrzymają w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie informacje o uprawnieniach, jakie w obowiązującym porządku prawnym przysługują osobom pokrzywdzonym.

 Można będzie otrzymać od policjantów informacje jaką pomoc osoba pokrzywdzona przestępstwem może uzyskać w ramach Funduszu Sprawiedliwości w ośrodkach pomocy pokrzywdzonym, która dostępna jest również na stronie internetowej: www.FunduszSprawiedliwosci.gov.pl.

Działania w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem wynikają z potrzeby stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych w wyniku przestępstwa. Podejmowane przez policjantów działania mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc.

Taką pomocą będą porady prawne udzielane przez policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Gyfinie oraz Komisariacie Policji w Chojnie w godz. 6.00 - 22.00.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.