Reklama

Dramat zwierząt w Starym Czarnowie - "sceny niczym z horroru" [foto]


W Starym Czarnowie na terenie jednym z gospodarstw odkryto ponad 100 zagłodzonych zwierząt - psy, konie, koty, krowy... trwa walka o ich uratowanie. 

O tym dramacie w piątek poinformowała organizacja Pogotowie Dla Zwierząt - Od kilkudziesięciu godzin walczmy z wielkim dramatem ponad setki zwierząt w pseudohodowli - fabryce psów. Potrzebujemy Państwa pilnej pomocy jeszcze, dziś przed wielkanocnymi świętami. W Starym Czarnowie pod Gryfinem z koszmarnego gospodarstwa mamy do odbioru 120 zagłodzonych psów z okropnych warunków, 9 koni i 6 krów oraz koty. Hodowla jest nielegalna. Jesteśmy na miejscu i niestety potwierdziliśmy ten koszmar.

Według ustaleń dziennikarzy portalu chojna24.pl pseudo-hodowla należy do byłej radnej Rady Powiatu i miejscowej lekarki.

- Póki co zabraliśmy poranione konie, te które przeżyły ten koszmar są w bardzo złym stanie. Część zwierząt jest martwa. Utopiły się w gnojówce, która na terenie posesji sięga miejscami około metra. Zabiera je firma utylizacyjna - informują wolontariusze - Potrzebujemy pilnie środki na leczenie zwierząt, ich transporty i opłacenie hoteli dla nich, chociaż na kilka tygodni. Łącznie pomocy potrzebuje 120 zwierząt. Leczenie psów z tej fabryki to koszt około 15 tysięcy złotych. (co wychodzi ok. ok. 120 zł. na jedno zwierzę). Transporty wyniosą około 12 tysięcy złotych. Resztę kwoty potrzebujemy na hotele dla psów, by tam mogły szukać pilnie nowych domów. Prosimy o wsparcie akcji interwencyjnej – i jej udostępnianie. Jest to nasz największy odbiór zwierząt w tym roku z jednej posesji. Chcemy im wszystkim pomóc nie mamy na to środków - można przeczytać na stronie organizacji Pogotowie Dla Zwierząt.

Więcej przeczytasz w artykułach poniżej:Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.