Reklama

Za nami 12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"


Za nami 12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij". Od 22 lutego do 4 marca 2018 mogliśmy wraz z podróżnikami, eksploratorami, zdobywcami przeżywać ich przygody, odkrywać nieznane miejsca i piękno świata.


Włóczykij przyzwyczaił swoich widzów do bogactwa propozycji programowych. Nie brakowało prezentacji podróżniczych, pokazów filmów dokumentalnych, koncertów, spotkań z pisarzami. Odbywały się wycieczki oraz warsztaty dla najmłodszych, wystawy i pokazy filmów z całego świata.

Gośćmi festiwalu w minionym tygodniu byli m.in.: Bartosz Malinowski, Tomek Owsiany, Grzegorz Ozimski, Maciej Stromczyński, Wojtek Maleika, Natalia Ptasińska, Tomek Grzywaczewski, Grzegorz Smolnik, Roman Warszewski, Andrzej Muszyński, Sara Rogowska, Alicja Kubiak, Jan Kurzela, Monika Witkowska, Barbara Grzegorzewska, Tadeusz Kołucki, Paweł Szulc, Sebastian Gleich, Janusz Adamski, Andrzej Ziółkowski.
Sala Gryfińskiego Domu Kultury pękała w szwach podczas spotkań z Przemkiem Kossakowskim, Wojciechem Jagielskim czy Pawłem Smoleńskim.

Od 23 lutego do 3 marca odbywały się warsztaty podróżnicze dla najmłodszych, które poprowadzili Piotr Mojżyszek, Iśka Marchwica, Ula Ziober, Maria Ratajczak i Magdalena Sobczak.

Odbyły się wycieczki w ciekawe miejsca. Włóczykijowi odkrywcy zawitali m.in. do Greifswaldu.
Atrakcją festiwalu były również niezwykle energetyczne koncerty. Na scenach Gryfińskiego Domu Kultury i Klubu Festiwalowego wystąpili: Gabinet Looster, Jack D. Society, Ragnar Ólafsson i Kaliber 44.

Książki o tematyce podróżniczej można było nabyć przy włoczykijowej księgarence prowadzonej przez gryfińskiego księgarza Ireneusza Sochaja. Włóczykijowi wolontariusze perfekcyjnie prowadzili festiwalowy sklepik z pamiątkami, które znikały w mgnieniu oka.

Widzowie festiwalu mieli możliwość nie tylko poznawać różne oblicza świata, ale także i różne smaki, te dalekie jak i lokalne. Odbywały się degustacje potraw Kuchni Świata. Piotr Mojżyszek oferował do spróbowania aromatyczne herbaty świata. Goście festiwalu mogli się posilić w specjalnej stołówce, gdzie swoje specjały oferowały panie z KGW z Krzymowa.

Ostatnią prezentacją 12. Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij było spotkanie z Małgorzatą Jarmułowicz i Zygmuntem Leśniakiem, którzy opowiedzieli o swojej podróży po Indonezji. Pożegnalną atrakcją festiwalu była degustacja kuchni sycylijskiej.

Tuż przed ostatnią prezentacją 12. Włóczykija, organizatorzy oficjalnie zakończyli festiwal. Podziękowano sponsorom, patronom medialnym, wszystkim którzy wspierali festiwal, wolontariuszom i ekipie technicznej a także widzom, którzy przez 11 dni licznie przybywali na kolejne odsłony Włóczykija. Spotkamy się oczywiście za rok, bo Włóczykij tak naprawdę nigdy się nie kończy.

Organizatorami 12.Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij byli: Gryfiński Dom Kultury, Zakrzywienie Czasoprzestrzeni i Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.